Підвищити урожай картоплі? З гумат калієм – не питання!

Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже люблять картоплю: паруюча прямо з печі, посипана зеленню і цибулею, з золотистими хрусткими шматочками сала або з оселедцем, хіба хто відмовиться? Навряд чи!

Така кількість картоплі, яку вживаємо ми – не вживають ні в одній європейській країні. Але виростити високий урожай смачної, розсипчастої картоплі – не так просто: то погодні умови підкачають, то шкідники, то хвороби. Так, процес трудомісткий і вимагає чималих зусиль. Природно, всіх нас і садівників любителів, і фермерів хвилює питання підвищення врожайності культури.

Картопля – культура вимоглива і в плані поживних речовин, і в плані наявності в ґрунті мікро і макроелементів, особливо, коли міняти землю під посадку картоплі кожні 3-4 можливості немає. І ось тоді на арену виходить гумат калію – добриво, яке і ґрунт відновить, і прискорить дозрівання, і від хвороби / шкідників вбереже, та ще й смакові якості підвищить, збільшить урожай. Як користуватися гумату калію?

Гумат Калію - Інструкція по застосуванню

Використання гумату калію в якості добрива в вирощуванні картоплі дає відмінні результати, і це підтверджено на практиці. Хочете перевірити?

Витримайте бульби картоплі в водному розчині гумату калію з концентрацією 0,005-0,008%. Для тонни картоплі буде потрібно всього 50 літрів добрива, а якщо у вас всього 20 кг посадкової картоплі – вам вистачить і 1 літра.

Експерти рекомендують обов'язково проводити процедуру замочування тим, хто використовує для посадки свою насіннєву картоплю. Адже з часом насіннєвий матеріал вироджується, а його цінні властивості втрачаються, через що знижується врожайність культури, втрачається стійкість до захворювань. Таке насіння вже слабке до посадки.

Замочування бульб потрібно перед посадкою, потім удобрюється картопля під час появи перших 5-7 листків. Це збільшує на 15% врожайність, а крохмалі і вуглеводи накопичуються в картоплі на 10% швидше. Поразка культури паршею і гниллю знижується.

Обробка перед посадкою Використання гумату калію в період вегетації
Обробка бульб перед посадкою - замочування у водному розчині Експерти рекомендують 2-х кратне обприскування
1. У період появи 5-7 листків
2. У період бутонізації рослини
 

Переваги використання гумату для картоплі – очевидні

Безперечно, тільки здорові рослини дають хороший урожай. А використання гумату калію при вирощуванні картоплі, не тільки уберігають культуру від хвороби, а й позитивно впливає на ґрунт, і рослини:

1. Гумат калію вступає в реакцію з сполуками свинцю, ртуті, радіонуклідів, пов'язуючи їх, він таким чином не дає надходити шкідливим і небезпечним речовинам в рослину, що забезпечує екологічність продукту.

2. Використання гумату калію скорочує кількість інших добрив, пестицидів.

3. Гумат калію – природний стимулятор росту, отже урожай дозріває швидше.

4. Стимулює розвиток мікрофлори ґрунту, що сприяє швидкому відновленню живильного шару - гумусу.

5. Добриво збільшує стійкість культури до несприятливих погодних умов: посухи, заморозків, надлишку вологи.

6. Покращує смакові якості сільськогосподарської культури.

7. Гумат калію підвищує врожайність картоплі на 40%, а терміни дозрівання скорочуються на 12 днів.

  • Підвищити урожай картоплі? З гумат калієм – не питання!