Чому кожен дачник, фермер радий добриву гумат?

Для початку, давайте, розберемося, що ж таке гумат калію? Історія універсального добрива налічує понад 60 років.

А починалося все так: професор Херсонського університету Лідія Христєва виділила зі звичайної грунту гумінові кислоти у вигляді розчину натрієвої солі. Вона полила цим розчином квіти і через деякий час виявила, що кімнатні рослини стали пишними, красивими, прискорили зростання, крім того, утворили потужну кореневу систему. Так був отриманий натуральний потужний стимулятор росту рослин. Але, отримані таким способом гумати коштували дуже дорого. Гуміновий бум почався тільки після того, як їх почали отримувати з високоокісленних бурого вугілля.

Гумати не тільки підвищують врожайність і стимулюють ріст рослин, вони підвищують якість сільськогосподарських культур. Виготовляють гуматові препарати з природної сировини: бурого вугілля, торфу, сапропелю.

І урожай вище, і грунт багатший

Гумат калію і добрива з гуматами особливо корисні:

  • на лужних ґрунтах з низьким вмістом заліза;
  • на ґрунтах піщаних;
  • на кислих підзолистих ґрунтах з низьким вмістом органіки;
  • на ґрунтах засолених;
  • вапняних.

Потреби використовувати гумати на родючих чорноземних ґрунтах - немає. Ефекту від цього не буде, правда, і шкоди гуматний добрива не принесуть, хіба тільки збережуть родючість чорнозему.

Сільгоспкультури по-різному реагують на добриво:

  • картопля, помідори, буряк - цукрова і їдальня реагують на гумат калію сильно;
  • пшениця, кукурудза, люцерна, просо - добре;
  • дуже слабо - бобові;
  • практично не реагують гарбуз і соняшник.

Але, в екстремальних умовах (при засусі, морози), навіть гарбуз і соняшник показують хороший урожай.

Кожному своя порція

Дози для добрива рослин і сільськогосподарських культур прописуються в інструкції до гумату.

ВАЖЛИВО!

Дотримуйтесь дозування добрива, так як надмірно концентрований розчин не дасть позитивного ефекту від застосування.

Починати краще з замочування насіння. Зазвичай час обробки - близько доби.

Культура Cпосіб обробки
Томати Полив ґрунту проводиться після посіву насіння, після пікіровки розсади, потім через два тижні після другого поливу і за тиждень до висадки розсади в ґрунт. Кількість обробок: 4.
Огірки Полив ґрунту розчином гумату проводять після посіву насіння, потім після появи сходів і через два тижні після другого поливу. Полив проводять висадженої розсади в ґрунт, другий полив розсади - через 15 днів, обприскують рослини через 20 днів після другого поливу.
Кріп, петрушка, салат, цибуля, редька, редиска і щавель Для цих культур потрібна мала кількість добрив, тому за літо досить полити 3-4 рази (половина чайної ложки на відро води, використовуючи 4-5 л розчину на 1 кв. метр).
Всі види капусти, перець, морква, буряк, кабачки і патисони Для цих культур потрібен високий рівень поживних речовин, а тому їх рекомендується підгодовувати раз в тиждень.
Плодові і плодово-ягідні культури Рекомендуються позакореневе обробки не менше 6 разів за сезон: підгодовують дерева і чагарники до розпускання листя, в період утворення бутонів, після цвітіння, при закладанні квіткових бруньок і два рази в період інтенсивного росту плодів.

ВАЖЛИВО! Огірки і томати - рослини з середньою потребою в поживних елементах. Якщо томати, після посадки їх в ґрунт починають жирувати (потовщується стебло, стають соковитими, м'ясистими листя - рекомендується не підгодовувати рослини під корінь, а тільки обприскувати квіткові кисті).

  • Чому кожен дачник, фермер радий добриву гумат?