Чи потрібен гумат калію в теплиці?

Для нормального росту і високого врожаю, овочі, зелень і квіти потребують мінеральних і органічних добрив. Вносять добрива навесні в ґрунт, в період активного росту сільгоспкультур, а також в пору плодоношення. Саме в ці періоди всі рослини потребують додаткової підгодівлі, особливо в закритому ґрунті – в теплицях.

Багато, хто тільки починає вирощувати культури в теплицях, впевнені: рослинам достатньо органічних добрив – гною або посліду, внесених у ґрунт. Насправді, це не так і ці добрива не можуть повністю задовольнити потребу рослин в поживних речовинах. Крім того, в гної і посліді є насіння бур'янів і шкідливі мікроорганізми.

Сучасні органічні добрива набагато зручніші, вигідніші та безпечніші. Вони не мають запаху, в них відсутні шкідливі домішки, вони економічно вигідні.

Гумат калію: фахівці рекомендують

Для активного розвитку і хорошого врожаю фахівці рекомендують застосовувати в теплицях гумат калію. Препарат вносять в ґрунт, обприскують їм рослини, в ньому замочують насіння.

Гумат калію – ефективніше звичайних органічних добрив. Вчені встановили – ефект від застосування гумату калію в теплицях і парниках вище, ніж у відкритих ґрунтах:

  1. Гумат калію є природним стимулятором росту – він прискорює і посилює ріст рослин в теплицях.
  2. Підвищує стійкість сільськогосподарських культур і квітів до несприятливих умов, шкідників, хвороб.
  3. Завдяки внесенню гумату в рослинах знижується вміст нітратів, прискорюється їх дозрівання, овочі і фрукти збільшуються в розмірах, а ще, як стверджують фахівці і досвідчені городники – поліпшується смак.
  4. Період плодоношення культур завдяки внесенню гумата калію в грунт - подовжується.
  5. А у рослин зі слабкою кореневою системою – перці, капуста - гумат калію підсилює коренеутворення.
  6. Обробка добривом оберігає рослини від похолодань і заморозків, низький вміст кисню в ґрунті.
  7. Замочування насіння в розчині гумату калію підвищує в рази їх схожість і прискорює проростання.

Розсада, оброблена гуматом калію, приживається швидше, розвивається коренева система, прискорюється зростання, поліпшується цвітіння, зростає кількість і якість врожаю.

Застосовують водний розчин гумату калію низькій концентрації, а це ще один плюс - економія коштів: невеликого флакона вистачає на обробку великої кількості рослин.

Добриво активно поглинається і кореневою системою, і надземною частиною рослин, що сприяє підтримці хорошої обміну речовин в рослинах. До речі, гумат калію можна поєднувати з азотними, калінійними та іншими органічними добривами.

Найкраще гумат впливає на ріст і плодоношення перцю, редиски, баклажанів, томатів, капусти, моркви, буряка. Плоди цих культур виростають швидше, більшого розміру і високої якості.

Гумат калію і ніяких стресів!

Рослини, вирощувані в теплицях, теж піддаються різним стресового впливу – нестачі світла, різких коливань температур, спеці, заморозків, недостатнього або надмірного зволоження повітря або грунту, порушень харчування грунту, хвороб, захворювань, викликаним передозуванням отрутохімікатів і пестицидів.

Сприятливі умови погіршують зростання культур, у рослин згортаються листочки, опадають квіти і зав'язі. Потрапляючи в грунт, Куматі калію не тільки активізує мікроорганізми, він покращує структуру ґрунту, водно-повітряне насичуваності, регулює тепловий режим.

При цьому добриво зміцнює і підтримує імунітет культур, допомагає пристосуватися і легше переносити нестачу світла, рятує від похолодання і пересушування.

Рослини, підгодовані гуматом калію краще цвітуть, зав'язуються і квіти вже не опадають, а плоди дозрівають набагато швидше, при цьому відрізняються великими розмірами і кращим смаком, урожай культур збільшується в півтора-два рази.

Гумат калію - надійний захист від хвороб

Гумат калію має яскраво вираженим захисним ефектом – він захищає тепличні рослини від грибкових захворювань, наприклад, фітофторозу, вірусних і бактеріальних. Після обробки гуматом калію культури менше хворіють, урожай збільшується, і до речі, краще зберігається в зимовий час.

  • Чи потрібен гумат калію в теплиці?