Полуниця - панянка примхлива! Але, не з гуматом калію!

Полуниця - одна з перших літніх ягід, що радує своїм смаком та ароматом! Але, полуниця - непроста панянка, а тому вимагає відповідний догляд та підвищену увагу, від садівника – терпіння і сил. До ґрунту - вимоглива, а ще вибаглива до вологості, не любить сухості! А як же по іншому? В іншому випадку – ягід великих і смачних – не бачити! Ось і доводиться, не покладаючи рук працювати, щоб радіти першим соковитим ягідкам. Хочете раніше інших зібрати перші ягоди і порадувати смачними ласощами близьких? Тоді треба ще й над зменшенням терміну вегетації потрудитися.

Як і за допомогою чого можна досягти якнайшвидшого дозрівання ягід?

Ідеальний ґрунт для полуниці - ґрунт з лужним балансом 5,5 - як шкіра у немовляти!

Для досягнення цього показника ідеально підходить гумат калію і азотні добрива.

Для отримання хорошого врожаю краще висаджувати районовані сорти полуниці, але, використовуючи гумат калію, урожай може бути не гірше ніж на півдні з будь-яких сортів.

Коли і як підгодовувати?

Полуниця - вимоглива в плані харчування рослина. Для зменшення терміну вегетації та отримання хорошого врожаю, необхідно чотири рази за сезон підгодувати кущі:

  • 1) в період цвітіння;
  • 2) через 2-3 тижні після цвітіння;
  • 3) в початковий період дозрівання ягід;
  • 4) в кінці літа, в період закладки квіткових бруньок.

Така активна підгодівля полуниці збільшує її врожайність на 20%, при цьому термін вегетації зменшується на 10 днів.

Розчин

Для позакореневого підживлення (обприскування) готують розчин з розрахунку 1 грам гумата калію на 10 літрів води.

Ягоди зібрали і все?

Після того, як зібрана остання ягідка, закручена остання банку ароматного варення, робота не зупиняється: триває більш копітка і серйозний процес, ніж до цього. Сезон плодоношення закінчився - полуницю необхідно скосити. Цей крок істотно активізує її зростання, крім того, видаляються хворі листя.

Не забуваємо про ґрунті: підгодовуємо її гумату калію в комбінації з гноєм або пташиним послідом.

Пройде всього кілька днів, і почнуть рости соковиті, здорові, зелене листя. Рослини будуть зимувати сильними, міцними і повністю готовими до наступного сезону і високому врожаю.

Перед самими морозами, глибокої осені, ще раз слід підгодувати полуницю гумату калію: він підвищить морозостійкість рослин. Обов'язково укрийте грядки листям, сухими гілками, не надто щільно, щоб не перекрити доступ повітря до коріння.

  • Полуниця - панянка примхлива! Але, не з гуматом калію!