Як виростити міцну розсаду?

Основа майбутнього хорошого врожаю міцна здорова розсада. Слабка розсада погано цвіте, гірше плодоносить. Чим більше уваги приділити вирощуванню міцної здорової розсади, тим більша буде віддача в майбутньому. Отже, вперед!

Підготовка ґрунту для розсади

Перше, необхідно підготувати ґрунт для майбутньої розсади: органіка ґрунту формує основу врожайності культури і закладає основи для отримання здорової міцної розсади.

Раніше городники використовували під розсаду зрілий компост, що не завжди зручно, особливо, в лютому–березні, коли субстрат знаходиться на дачі в замерзлому стані.

Сьогодні компостуючим відходам з'явилася відмінна альтернатива, за паливною ефективністю перевершує їх в рази – це препарат для збагачення ґрунту – гумат калію.

Гумат калію не тільки покращує властивості ґрунту, сприяє розвитку природної мікрофлори, а й запобігає потраплянню в розсаду важких металів, радіонуклідів, токсикантів: гумат калію пов'язує їх в ґрунті, забезпечуючи, екологічність врожаю.

Підготовка насіння до посадки на розсаду: замочування

Перед посадкою насіння для профілактики патогенної мікрофлори рекомендується обробити розчином гумату калію. Насіння замочують у розчині на добу. Розчин витісняє шкідливу мікрофлору з поверхні насіння, підвищує їх схожість, стійкість до захворювань і несприятливих умов. Замочування насіння сприяє швидкому проростанню, надає рослинам життєвої енергії.

Замочування насіння овочевих та квіткових культур проводять протягом 24 годин, цибулини рослин замочують на 6–8 годин.
Для якнайшвидшого вкорінення пагонів, черешки занурюють в розчин на 2/3 довжини і витримують 14–20 годин.
Робочий розчин для замочування насіння: 20 мл рідкого гумату калію на 250 мл води.
Пікіровка і підгодівля розсади Пікіровка

Насіння проросло, з'явилися перші листочки. Рослини (1–2 штуки) необхідно пересадити в горщики більшого розміру – пікірувати. Це сприяє кращому розвитку кореневої системи, закладці бутонів, а при правильній підгодівлі – кращому росту і розвитку розсади.

Кращий засіб для підгодівлі пікірувати розсади – гумат калію.

Лучшее средство для подкормки пикированной рассады - гумат калия.

Добриво сприяє розвитку потужної кореневої системи, а значить, розсада швидше вкорениться в ґрунті. Завдяки препарату збільшується властивість рослин активніше вбирати живильні речовини і елементи.

Підгодівля

Життєво необхідний етап догляду за розсадою – підгодівля. Підживлення рекомендується проводити 1 раз в 10 днів: через тиждень після появи сходів або після пікіровки.

Гумат калію активізує імунну систему рослин, значно підвищуючи їх стійкість до захворювань – кореневих гнилей, насіннєвим інфекцій. Гумат калію не поступається за своїм протигрибковим дії спеціалізованим фунгіцидів.

Кореневе підживлення (полив):
Робочий розчин готують з витрати 1г препарату на 10 л води.
Позакореневе підживлення (обприскування):
Обприскування овочевих, квіткових, рослин і полуниці проводять розчином гумату калію, який готують з витрати 1–1,5 л на 10 м2.

Загартовування розсади перед пересадкою

Температура повітря і вологість ґрунту, освітленість і склад повітря відкритого ґрунту відрізняються від ґрунту захищеного. І хоча використання гумату калію значно покращує адаптацію розсади до нових умов, все ж рекомендується її загартувати. За 10–12 днів до висадки розсади у відкритий ґрунт скорочують поливи, а за 5 днів до висадки – зовсім припиняють.

Якщо розсада вирощувалася в перуці, спочатку потрібно відкрити для загартовування рами, а за тиждень до висадки – повністю їх зняти, природно, з огляду на погодні умови.

Якщо розсада вирощувалася в теплиці – її добре провітрюють не тільки вдень, але і в нічний час.

За день до висадки розсади у відкритий ґрунт поливати рослини розчином гумату калію з розрахунку 1 грама добрива на 10 літрів води. При існуванні загрози заморозків, для підвищення морозостійкості рослин можна додати до розчину гумату калію 20 грамів хлористого або сірчанокислого калію. Використання гумату калію робить рослини більш стійкими до впливів несприятливих умов, підвищує опірність розсади до посухи, заморозків, сприяє доброму розвитку при зниженій температурі повітря і поганої освітленості.

  • Як виростити міцну розсаду?