Як застосовувати гумат калію для кукурудзи

Багато галузей сільського господарства у всьому світі намагаються досягти збільшення виробництва та добротності врожаю. При цьому є сільгоспвиробники, які ніколи не чули про деякі стимулятори росту рослин.

Гуматний матеріали – це широко поширені органічні вуглецевмісні сполучення, виявлені в ґрунтах, прісній воді та океанах. Дані компоненти утворюються в результаті біологічних і хімічних розпадів тварин та різного виду рослин, та складають приблизно 75 відсотків органічної речовини, яка існує в більшості мінеральних ґрунтів.

Гумат - загальна назва ґрунтових гумінових речовин. Між 65 і 100 мільйонами років тому на Землі були оптимальні органічні умови для зростання. Рослинність була надзвичайно пишною та рызноманітною. Вони розкладалися мільйони років, передаючи свою життєву силу майбутнім поколінням через ці стародавні компостні купи. Ці болота, що розклалися, перетворилося в саме концентроване природнє першоджерело гумінових кислот.

Гумат калію - що це таке?

Це калієва сіль кислоти гумінової. Ця сполука важлива в агрономії як компонент підгодівлі. Також гумати можуть швидко розчинятися в рідині, отже - це дуже зручний вид добрива. Також культури можуть легко абсорбувати цю сролуку, оскільки вона розпадається на іони при розчиненні в воді. Швидкість поглинання та використання гумату калію сільськогосподарськими культурами дуже висока.

Типи гумата калію

Випускається кілька різновидів, що відрізняються:

 • початковим матеріалом, на базі якого створюється саме речовина для живлення рослин;
 • пропорцією активної речовини та води;
 • по числу баластних компонентів;
 • кількістю поживних компонентів в одному складі.

Природний варіант підживлення і промисловий на базі гумінових кислот розрізняються рівнем очищення. У другому варіанті можуть бути присутніми сполуки важких металів і велике число баластних компонентів. Для рослин їх застосовують рідше.

Переваги гумата калію

При правильному та своєчасному вживанні гумата хороший урожай гарантований. В принципі, його можна вживати на різних стадіях формування рослин. Слід враховувати різницю в застосуванні між літніми та багаторічними культурами. Для однорічних гумат дуже необхідний в початковій фазі розвитку і до появи насіння. Багаторічні потребують його після посадки або висаджування на нові ділянки, щоб зміцнити та зберегти коріння рослини.

 • При фотосинтезі калій управляє відкриттям і закриттям продихів і тому регулює поглинання CO2.
 • Калій викликає активацію ферментів, які потрібні для вироблення аденозинтрифосфату (АТФ). АТФ є важливим джерелом енергії для більшості хімічних процесів, що відбуваються в рослині.
 • Калій відіграє значну роль в регуляції рідини в рослині (осморегуляції). Він впливає як на поглинання рідини кореневою системою, так й її втрату через продихи.
 • Істотно покращує здатність рослин переносити наслідки грунтової та повітряної посухи: зневоднення і перегрів тканин з найменшим зниженням продуктивності.
 • Для синтезу білка і крохмалю в рослинах також необхідний калій. Калій необхідний майже на кожному етапі синтезу білка. При синтезі крохмалю фермент, відповідальний за процес, активується калієм.

Підживлення гуматом проводиться кількома способами:

 • при вимочуванні насіннєвого матеріалу перед посівним періодом або переробці іншого привілейованого матеріалу;
 • з поливом;
 • зі спеціальною обробкою (наприклад, під час розпилювання).

Найбільш сприятливі умови для росту та цвітіння кукурудзи створюються на ґрунтах з вмістом оптимальної кількості цинку. Брак цього мікроелементу в ґрунті призводить до порушення внутрішнього процесу фосфорилювання глюкози і зниження рівня гормону росту (ауксину), що зовні відбивається на рослині появою білого паростка (білої верхівки).

Як грамотно використовувати гумати

Вносять гумати на різних етапах росту вирощуваних культур. Однорічні рослини оптимальніше підгодовувати на самому початку росту та перед фазою цвітіння. Багаторічні культури, які розмножуються розсадою, найкраще удобрювати після процесу пересадки саджанців або деревця. Саме в момент пересадки коріння рослин найчастіше травмуються і потребуватимуть допоміжного підкорму.

Використовуйте гумати за правилами, й врожай, який ви зберете з вашої землі, буде відмінним. Застосовують їх в 3-х варіантах - використовуючи під час замочування насіннєвого матеріалу або іншої розсади, зрошуванням сільськогосподарських культур під корінь та під часобробки позакореневої системи.

Були визначені регламенти, які допомагають зрозуміти, скільки витрачати гумат калію для будь-якого різновиду рослин. З усього необхідного числа даної підгодівлі відраховують відсоток для обробки насіння та матеріалу, ще частку виділяють на підгодівлю позакореневої системи, решту нормативного об'єму гуматів виділяють на підживлення кореневої системи рослин. Недопустимо збільшувати рекомендовані дози, так як це може привести до зворотного результату - уповільнення розвитку самої культури й, отже, зниження врожайності.

Гумати використовують не тільки як самостійне добриво, але й в поєднанні з іншими корисними речовинами. Комплексне використання підсилює позитивну дію добрив.

Економічний інтерес:

 1. Гумати значно зменшують порції додавання дорогих мінеральних добавок, таким чином, впливають на зниження собівартості сільськогосподарської продукції.
 2. Використання гуматів дає можливість отримати першосортну сільськогосподарську продукцію.

Норми додавання для культур

 • Гумати використовують як водний розчин, концентрація якого від 0,007 до 0,01 відсотка за базисним компонентом.
 • Обробка насіннєвого матеріалу перед посівом - знешкодження більшості збудників захворювань (так зване протруювання) або замочування.
 • Підгодовування - обприскати або полити сільськогосподарську продукцію в вегетаційний період від 2 до 4 разів за сезон, а квітково-декоративні - кожні 2 тижні. Коли застосовують рідкий варіант гумату, то норма розраховується - 0,4 л / га.

Протравлювати насіння дозволяється з різними інсектицидами, бактерицидами та фунгіцидами. На тонну насіннєвого матеріалу, коли відбувається ця процедура, витрачається десять літрів робочого розчину, який готується в пропорції 200 мл гумату калію на дев'ять літрів води.

Найменування Норма витрат готового робочого розчину Як готувати склад Число обробок
Кукурудза на зерно Для однієї обробки потрібно від 250 до 300л / га У 250 - 300л води розводять 0,4 літра гуматів та обробляють цим складом один гектар. У вегетаційний період рекомендують дворазове обприскування:
• 1-е: в фазу розвитку рослин, що характеризується появою на поверхні ґрунту проростків - від 3 до 5 листочків;
• 2-е: в фазу викидання волоті - цвітіння.
Кукурудза на корм для сільськогосподарських тварин На одну обробку 250-300л / га У 250 - 300л води розводять 0,4 літра гуматів та обробляють цим складом один гектар. У вегетативну фазу рекомендують три рази обприскувати культури:
• 1-е: в фазу виникнення 3-5-ти листочків;
• 2-е і 3-е: з зазором в 10-15 діб.

Чому варто купувати гумат калію для кукурудзи оптом, що це дасть та на що впливає?

 • На врожайність (підвищує надбавку з гектара на 3-4 ц за умов посухи та до 10 ц в оптимальних умовах);
 • на проростання насіннєвого матеріалу (підвищує на 8-10%);
 • на масу системи коренів (забезпечує можливість надходження поживних елементів і збільшує масу качана);
 • на зелену масу (коли вирощування відбувається на корм для сільськогосподарських тварин - на 10-15 ц з га при наявності вологості та агрофону, при стресових умовах, нестачі мінерального живлення надбавка становить 3-5 центнерів з 1 га);
 • на терміни дозрівання (прискорює на 3-5 днів);
 • на стійкість до гербіцидів, вірусних та бактеріальних захворювань;
 • на реакцію рослини в умовах посухи (надання антистресової дії).

Перевага гумата калію оптом або гумат калію в роздріб в порівнянні з мінеральними сумішами:

 • Економляться кошти, оскільки гумусових речовин потрібно в 3 рази менше при добриві однакового числа культур. Ціна його більше, проте в результаті продукція обходиться дешевше.
 • Плоди мають яскраво виражений смак, так як харчуються органікою. При підгодовуванні мінеральними елементами продукція буде програвати за смаковими параметрами.
 • Мінерали не сформують стільки корисних елементів в овочах і фруктах, в порівнянні з рослинами, які підживлюются гуміновими добавками. Гумат калію і натрію: в чому відмінність з мінералами - в тому, що вони сприяють утворенню вітамінів у великих кількостях, збільшуючи якість плодоовочевої продукції. Дороге дитяче харчування виробляють з продуктів, вирощених на гуматах.
 • Гумат калію не викликає засолення ґрунту, в порівнянні з мінеральними сумішами.

Застосовуючи гумінові кислоти та їх солі, є можливість виростити здорову і корисну продукцію.

Рекомендується купити гумат калію для кукурудзи нашого виробництва. У компанії працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть правильно вибрати товар, виходячи з інтересів клієнтів. Співпрацюючи з Галичиною, ви завжди зможете не тільки знайти та придбати необхідні для вашої діяльності товари, а й отримати професійну консультацію відповідно до індивідуальних особливостей вирощування рослин.

 • Як застосовувати гумат калію для кукурудзи