Використання гумату калію при вирощуванні розсади

Розсадна стадія, важливість якої складно переоцінити, для будь-яких рослин є стресом на виживання в нетипових умовах.

Найчастіше городники та садівники при вирощуванні розсади стикаються з такими основними проблемами:

 • слабка схожість;
 • витягування сіянців;
 • недостатнє зростання або його повна зупинка;
 • пожовтіння, поява опіків, вилягання;
 • захворювання, поширення шкідників.

Гумат калію для розсади демонструє неймовірну користь і є справжнім порятунком, оскільки сприяє її активному зростанню у міцному та здоровому стані. Отримання якісного підживлення на початковій стадії вегетації є гарантією отримання рослинами повноцінного харчування та відмінного стартового потенціалу, а також запорукою їхнього майбутнього благополуччя.

Вплив гумату калію на розсаду

Гумат калію, купити з доставкою, який можна в різних зручних для застосування форматах, позитивно впливає на розсаду одночасно в багатьох напрямках:

 • Поліпшення якості ґрунту

Завдяки внесенню органо-мінерального добрива на основі гумінових кислот, відбувається поліпшення структури та родючості ґрунту, що, у свою чергу, сприяє кращому утриманню вологи та аерації ґрунту.

Крім цього відбувається стимуляція активності корисної мікрофлори, що мінімізує вплив хвороб на рослини. Ще один важливий момент – розкислення ґрунту, саме тому гумат калію для розсади перцю є обов'язковим, оскільки у ґрунті з підвищеним рівнем кислотності він розвивається значно гірше.

 • Зміцнення кореневої системи

Найважливішим наслідком стимуляції якісного розвитку коріння є більш ефективне і швидке засвоєння поживних речовин.

 • Підвищення схожості розсади та її сили

Полив рослин гуматом калію (за умови точного дотримання рекомендованих доз розведення розчину) стимулює швидшу появу нових листочків, ущільнення та придбання більшої потужності молодого стовбура.

 • Швидше зростання насаджень

Гумат калію для розсади томатів, перців та інших культур сприяє підвищенню швидкості їхнього зростання, збільшенню потенційного врожаю, а також прискоренню цвітіння та утворенню плодів овочевих культур.

Досягнення таких результатів пояснюється тим, що добриво постачає калій у формі, що повільно звільняється, яка є оптимальною для рослин: легко і постійно доступною.

 • Зміцнення імунної системи

Однією з ключових переваг гумату калію є те, що він підвищує імунітет рослин, роблячи їх значно стійкішими до стресу, спричиненого пересадкою.

Гумат калію для розсади квітів демонструє значне покращення їх декоративних властивостей.

Гумат калію: застосування для розсади

Питанням «гумат калію порошок купити чи розчин?» задається кожен садівник чи городник, який уперше вирішив вдатися до використання цього ефективного органо-мінерального добрива. Насправді, ніякої різниці в плані користі, що приносить насадженням, немає, оскільки в будь-якому випадку вноситися він буде у вигляді слабо концентрованого розчину. Основна перевага порошкоподібного продукту полягає у зручності його перевезення та подальшого зберігання.

1. Підготовка насіння для розсади

Обробка насіння перед їх посадкою в землю за допомогою розчину гумату калію є відмінним профілактичним заходом, спрямованим на боротьбу зі шкідливими мікроорганізмами. Точна пропорція розведення насіння та час їх замочування визначається різновидом рослин, та вказана виробником в інструкції.

Після завершення зазначеного часу із зовнішньої оболонки насіння буде усунуто патогенні мікроорганізми, підвищиться їхня розтужність, несприйнятливість до хвороб, що часто зустрічаються, і агресивний вплив ззовні, вони продемонструють оперативне зростання і енергетичну наповненість.

Насіння овочеві та квіткові замочують на 24 години, а цибулини рослин достатньо витримати в розчині 6-8 годин.

Щоб пагони краще укоренилися, живці рекомендується занурювати на 2/3 довжини в приготовлений розчин і витримують близько 14-20 годин.

Для замочування розчин готують у наступних пропорціях: 250 мл води 20 мл рідкого гумату калію. Гумат калію порошок дозування для робочого розчину становить 1 чайна ложка без гірки (близько 1,5 г) на 10л води. Концентрація розчину утворюється близько 0,01-0,15%.

2. Пікірування, підживлення розсади

Наступний найважливіший етап – якісне підживлення, для проведення якого теж використовується гумат калію. Він демонструє позитивний вплив на зміцнення кореневої системи, природним наслідком чого стає максимально швидке вкорінення у ґрунті. Добриво на основі гумінових кислот значно покращує здатність зелених мас засвоювати цінні поживні речовини.

Процес внесення добрив рекомендується починати через тиждень після того, як з'являться перші сходи або після проведеного пікірування, і проводити з періодичністю один раз на декаду.

Гумат калію ефективно сприяє активізації імунітету рослинних культур, тим самим підвищуючи їх стійкість до патогенних мікроорганізмів, шкідників та поширених захворювань, у тому числі і інфекційних.

Щоб отримати робочий розчин для проведення кореневої підживлення, слід один грам гумату калію порошок розвести в десяти літрах води, якщо ж потрібен розчин для позакореневої обробки, його розраховують наступним чином: один-півтора літра кошти на кількість води, що відповідає десяти квадратним метрам.

3. Загартовування розсади перед її висадженням у ґрунт

Умови, що супроводжують зростання рослин у відкритому грунті і теплиці, разюче відрізняються за безліччю факторів. Це склад повітря, його вологість та температурні показники, рівень освітлення тощо. У зв'язку з цим, незважаючи на допомогу розсаді в адаптації, що надається гуматом, вона, тим не менш, потребує загартовування.

Приблизно за десять-дванадцять діб до дати пересадки розсади в ґрунт слід зменшити кількість поливів, а за п'ять діб і зовсім припинити. Напередодні пересадки розсаду слід полити розчином гумату калію, виготовленим із розрахунку один грам сухого порошку на відро води (10 л). За умови, що існує ризик наближення заморозків, в основний розчин з метою посилення морозостійкості насаджень додатково вводять десять грамів сульфату калію і KCl.

Згідно з наявними даними, використання гумату калію значною мірою підвищує стійкість насаджень до екстремальних погодних умов та негативних зовнішніх факторів, а також стимулює здоровий розвиток культур в умовах холодів та слабкого освітлення.

Рекомендації щодо застосування для отримання найкращих результатів

Щоб досягти максимальної ефективності від застосування гумату калію, рекомендується:

 • Визначити доцільність використання цього органо-мінерального добрива, виходячи з типу ґрунту. Так, найкращі результати демонструє обробка насаджень, що ростуть на лужному або мозолистому грунті. На родючих чорноземах разючої різниці очікувати не варто, а ось на надмірно кислих ґрунтах використовувати гумат калію в жодному разі не можна, оскільки це може спричинити наслідки, протилежні очікуваним.
 • Суворо дотримуватись дозувань і пропорцій, зазначених виробником в інструкції, що додається до препарату, враховуючи особливості виду оброблюваної розсади і метод обробки, що використовується.

FAQ

1. Яка кількість гумату калію потрібна на 10 літрів води?

Для приготування робочого розчину, насамперед, керуються метою його подальшого використання: для замочування насіння, обприскування чи поливу рослин. Як правило, дозування складають: 100 мл, 60 мл та 10 мл відповідно.

Точне дозування розведення препарату наведено в інструкції до конкретного продукту та залежить від його концентрації.

2. Як розвести гумат калію, щоб одержати розчин для поливу?

На стандартне відро (10 л) потрібно приблизно півтора грама порошку гумату калію. Виходить рідина, концентрація якої становить 0,01%-0,015%.

3. Які культури люблять гумат калію?

Безумовна користь від додавання в ґрунт гумату калію спостерігається для багатьох культур: фруктів, овочів, квітів, чагарників і дерев. Найбільше до цього органо-мінерального добрива «небайдужі» томати, огірки, перці, кабачки, квасоля, троянди, азалії, рододендрони та вічнозелені рослини.

4. Як часто можна застосовувати гумат калію?

Гумат калію є препаратом, який може бути використаний на регулярній основі та визначається тим чи іншим його застосуванням. Так, наприклад, як добавка в ґрунт або добрива його дозволяється використовувати кожні пару тижнів або місяців, а для обприскування зеленої маси – не частіше ніж два рази протягом одного місяця.

5. Що краще: купити рідкий чи сухий гумат калію?

Для перевезень на великі відстані і при тривалому зберіганні зручніше купувати порошок гумат калію, ціна якого також доступна, як і на гумат у вигляді концентрату. Рідкий гумат калію простіше відміряти необхідне дозування під час приготування робочого розчину. Тому при купівлі невеликих партій фермери, як правило, віддають перевагу препаратам у вигляді концентрату, а для оптових покупців вигідніше і зручніше використовувати порошкоподібну форму випуску.

Висновок

Гумат калію для розсади, відгуки про застосування якого від квітникарів, фермерів, дачників, що повністю підтверджують заявлену виробником користь, є дуже ефективним препаратом, що стимулює зростання та здоровий розвиток рослин.

Згідно з даними, отриманими в результаті досліджень, гумат калію надає безперечну користь для розсади декількома різними способами:

 • допомагає прискорити проростання, збільшити енергетичний потенціал рослин, скоротити період до цвітіння;
 • надає зміцнюючу дію та покращує зростання кореневої системи, підвищує засвоюваність поживних речовин;
 • зміцнює імунітет розсади, допомагає їй легше адаптуватися до стресових умов, підвищує опірність захворювань та шкідників.

Резюмуючи, можна цілком обґрунтовано стверджувати: купити гумат калію в Україні – зробити вдалу інвестицію у програму вирощування будь-якої розсади.