Гумат калію: вирощуємо високий урожай малини

Літо - ягідна пора! Але, щоб зібрати хороший урожай малини - треба добре потрудитися! І цього буде мало! Малину - спочатку треба виростити! Але, якщо грамотно підійти до цього питання: посадки та догляду за рослинами - процес стане приємним «смачним» заняттям.

Як вирощувати малину?

Найкращим часом посадки малини, на думку фахівців, є кінець літа - початок осені. Для посадки кущів необхідно підготувати місце - вирити траншею глибиною 40 см і шириною 50 см. Верхній шар земля змішати з компостом, гноєм, додавши гумат калію.

Кущі малини висадити в один ряд, суворо дотримуючись дистанції - 60 см між кожним кущем. Наступний ряд робиться не менше двох метрів від посадженого. Коріння кущів малини поглибити нижче рівня землі на 6 см і рясно полити саджанці. Навесні саджанці порадують молодими пагонами. Необхідно залишити не більш трьох, а інші вибрати. Перший рік малинові саджанці особливо вимогливі до догляду. Необхідно постійно рихлити землю, активно видаляти бур'яни. І не забутьте закріпити молоді пагони, щоб гілочки не зламалися.

Малина любить вологу. За літній період кущі необхідно рясно поливати не менше 6 разів, на один погонний метр витрачаючи 40 літрів води. Особливо критичне питання вологи для малини в посушливе літо. Але, якщо регулярно використовувати гумат калію - стійкість до несприятливих погодних умов і шкідників зросте в кілька разів. А тому рекомендується застосовувати розчин гумату калію і для замочування саджанців, і для позакореневого підживлення.

Гумат калію - добриво органічне, натуральне, воно відмінно стимулює ріст малини. Заходи з удобрення малинових кущів рекомендується проводити щорічно. Після збору врожаю, необхідно обрізати плодоносні пагони біля самої основи, залишивши три найсильніших однорічних втечі. Оптимальне термін росту малини на одному місці - 10-15 років. Після цього малину рекомендується пересадити на інше місце.

Поради городникам!

Не рекомендується вирощувати поруч з малиною пасльонові культури. На жаль, малина культура, підвладна захворюванням. Але, якщо використовувати гумат калію, кущі малини будуть захищені від захворювань. При першій появі на гілках малини грибкових захворювань, наприклад, пурпурової плямистості, сірої гнилі або борошнистої роси, відразу ж видаліть хворі пагони і спаліть. Перед розпусканням бруньок на початку весни корисно обробити кущі малини 1% розчином бордоської рідини.

Гумат калію: захищає, стимулює зростання, підвищує врожайність!

Замочування саджанців перед посадкою

Замочування саджанців малини перед посадкою позитивно позначається на енергії їх проростання, захищає від інфекцій і сприяє швидкому зростанню, дозріванню ягід.

Розчин для замочування: розчинити в 10 літрах води 100 мл гумату калію. Замочити в розчині саджанці за добу перед висадкою в ґрунт.

Полив і листове обприскування малини

Полив і обприскування малинових кущів сприяють здоровому розвитку рослин, а також пишного цвітіння кущів.

Розчин для (поливу) обприскування:

  • 1) на відро води (10 л) - 50 мл гумату калію;
  • 2) на бочку об'ємом 200 л - 1 л розчину гумату калію.

Обробка кущів

Кущі малини вимагають 3-х кратної обробки в сезон:

  • 1. перша проводитися після цвітіння через 5-7 днів;
  • 2. третя - в фазу закладки квіткових бруньок;
  • 3. остання, четверта - під час інтенсивного дозрівання ягід.

Успіхів!

  • Гумат калію: вирощуємо високий урожай малини