Гумат калію і органічні добрива

Багато років відходи тваринництва вважали найкращим традиційним добривом і для сільгоспкультур, і для декоративних рослин. Ще з древніх часів почали використання цих традиційних добрив. Дійсно - гній покращує властивості ґрунту, її повітряний і водний режим. Органічні добрива насичені поживними речовинами і мікроелементами, необхідними для життєдіяльності рослин. І хоча у цього методу підгодівлі і добрива рослин були недоліки, альтернативи йому не було. Але, не сьогодні: на допомогу городникам і садівникам, фермерам і сільгоспвиробникам прийшли сучасні технології та нові препарати, спрямовані на екологічне оздоровлення і підвищення врожайності сільськогосподарських культур. На зміну традиційним органічним добривам прийшли гумати!

Недоліки органічних добрив

Згідно з останніми дослідженнями і з урахуванням практики сільгоспвиробників - органічні добрива - далеко не нешкідливий і не найкращий вид добрив. Так, вони теж забруднюють ґрунт, кийовими мікроорганізмами, яйцями гельмінтів, шкідливими речовинами, що входять до їх складу. В результаті тестування в гної були знайдені патогенні сероваріанти кишкової палички і сальмонели. І це ще не все: одна тонна гною може містити від 100 тисяч до 1 мільйона насіння бур'янів.

Внесення в ґрунт великої кількості тваринницьких відходів викликає не тільки їх забруднення, але і несприйнятливість до добрив в майбутньому. У зв'язку з пригніченням життєдіяльності бактерій ґрунту грибів і сектиномицетів, порушується процес її самоочищення. Як результат - виживаність патогенних мікроорганізмів збільшується. А вони мають властивість накопичуватися в сільськогосподарської продукції, вирощеної на цих ґрунтах, і потрапляють в їжу людини.

Гумат калію: cучасний підхід

Альтернативу традиційним органічним добривам фахівці пропонують гумат калію. Вони рекомендують використовувати його на додаток до мінеральних.

Гумат калію - повністю натуральне екологічне добриво, отримане шляхом спеціальної обробки торфу. У ньому немає шкідливих речовин, насіння бур'янів, не містяться токсини, небезпечні канцерогени, він не викликає алергій.

Гумат калію совмести з усіма мінеральними добривами, гербіцидами, пестицидами.

Результативність препарату, очевидна економічна вигода роблять гумат калію найпопулярнішим засобом для збільшення врожайності, підвищення якості та екологічність сільськогосподарських культур.

Важлива перевага гумата калію - доступність: із застосуванням препарату вартість обробки одне гектара землі істотно знижується, що природно, позначається на собівартості вирощеної продукції. Це відбувається і за рахунок демократичної ціни гумата калію, і за рахунок скорочення кількості мінеральних добрив при внесенні в грунт Гаматі.

До речі, гумат в порошку, вигідніше дорогих, розфасованих в пляшки водних розчинів препарат. Порошок легко і швидко можна розчинити самостійно в домашніх умовах.

Обробка гумату калію після заморозків пошкоджених культур, активізує регенерацію листя і пагонів, відновлює і покращує обмін речовин.

Що очікувати від застосування гумату калію?

  • При дуже низьких або високих температурах обробка рослин гуматом калію відновлює порушені хімічні реакції в рослинах на рівні клітин.
  • Град - значно знижує врожайність рослин, адже він руйнує листя і пошкоджує пагони, стовбури. Обробка гумату активізує регенерацію листя, активізує сплячі бруньки. Там, де є механічні пошкодження листя, найчастіше виникають вогнища інфекції. Гумат калію не тільки сприяє швидкому загоєнню «ран», а й підвищує опірність рослин до захворювань. Як результат - рослина швидше відновлюється і дає хороший урожай.
  • Засуха - відомий ворог врожаю. Обробка листя гумату калію покращує засвоєння ними води з повітря. Так, рослина розвивається навіть в умовах посухи.
  • Гумат калію відновлює і покращує структуру ґрунту, активізуючи життєдіяльності мікроорганізмів.
  • Гумат калію і органічні добрива