Гумат калію для смородини

Гумінові речовини відіграють життєво важливу роль в родючості ґрунту і підживленні рослин. Гумінові речовини являють собою природні продукти, які утворюються після біологічного і хімічного розпаду органічної речовини протягом тривалого періоду часу (тисячі років), в результаті чого гумус відділяється від негумінових речовин (таких як вуглеводи, жири, білки та амінокислоти) шляхом природного розкладання в ґрунті.

Гумати - це природний активатор для розвитку рослин. Коли вони потрапляють в ґрунт, дані речовини стимулюють "роботу" ґрунтових мікроорганізмів, тому сама структура ґрунту поліпшується, а також його водо- і повітропроникність.

У більшості випадків гумінові кислоти виділяються з торфу, використовуючи лужне середовище. Після відбувається очищення від різних домішок, нейтралізація розчину, та під кінець готується гранульований або рідкий варіант добрива.

Гумати крім гумінових кислот містять: мідь, цинк, молібден, марганець, кобальт, бор, органічні сполуки, в молекулі яких одночасно містяться карбоксильні і амінні групи, цукор, природні антибіотики.

У чому користь вирощування смородини?

Масло з насіння чорної смородини використовується для зниження рівня холестерину. Воно також використовується при підвищеному кров'яному тиску, ревматоїдному артриті. Ягоди і сік застосовуються при глаукомі. Його також вживають при лікуванні хвороб Альцгеймера, застуди та ін. Червона смородина насправді є крихітною «суперягодой». Вона володіє низьким вмістом жиру і калорій, але багата клітковиною і необхідними вітамінами, мінералами і антиоксидантами, які мають ключове значення для молодості, гарного самопочуття і підтримки здоров'я. На відміну від червоної, білу смородину найкраще вживати в свіжому вигляді. Золоті ягоди чудові не тільки у вигляді корисного десерту, в ній міститься багато пектинів, благотворно впливають на якість крові та допомагають виводити з організму шкідливі солі важких металів.

Найкраще висаджувати чагарники в кінці серпня на початку вересня. Коли посадковий матеріал був придбаний в кінці вересня, то слід орієнтуватися на погодні умови. Коли осінь за прогнозами буде теплою, тоді смородину можна посадити навіть на початку жовтня. Коренева система кущів продовжує розвиток до початку зими. Тільки обов'язково замульчувати ґрунт площі посадки. Коли очікується холодна погода, то кращий варіант - неглибоко посадити, засипати коріння кущів землею в горизонтальному положенні до настання весни. І вже з її початком їх висаджувати.

Чим підгодувати смородину? Гумат калію для підгодівлі смородини використовують не тільки протягом цвітіння, але і після, але все треба робити по інструкції. Результативність помітна і в смакових якостях, і в величині ягідок - солодкість і пахощі гарантовані (особливо в прохолодний, дощовий літній сезон). Ці добрива для смородини можуть використовуватися як доповнення до органічного підживлення і дозволяють активізувати синтез хлорофілу, виростити здорову рослину з потужною кореневою системою.

Переваги гумату калію:

 • Додавання до ослаблених ґрунтів допомагає підвищити їх родючість
 • Підвищується життєздатність рослин.
 • Розвивається міцна коренева система.
 • Відбувається підвищення катіонообмінної рідини та покращуються засвоєння поживних речовин.
 • Підвищується синтез хлорофілу.
 • Збільшується схожість насіннєвого матеріалу.
 • Стимулюється корисна мікробна активність.
 • Поліпшується сама структура ґрунту і здатність утримувати воду.
 • Природним чином гумат калію для смородини хелатує мікроелементи лужних ґрунтів і підвищує їх доступність для посаджених культур.

Для поліпшення росту кущі смородини слід удобрювати. Підгодовування кущів відбувається декілька разів за сезон:

 • з настанням весни;
 • на етапі появи квіткових бруньок;
 • через днів 6-7 після цвітіння;
 • в період достигання ягід.

Гумат калію виробники випускають в різних формах, при цьому вони дають гарантію ефективного впливу кожного з варіантів:

 • Сухий препарат. Його вносять розсипом безпосередньо в ґрунт. Особливо зручно на великих земельних ділянках.
 • Рідкий концентрат. Пляшечки невеликого об'єму. Особливо вигідна покупка для власників невеликих ділянок.
 • Паста. Вигідний варіант з точки зору фінансів. Перед тим, як використовувати, пасту розводять до рідкого стану. Концентрату вийде в достатньому обсязі.
 • Гель - новітня розробка, підхід в застосуванні схожий на попередній варіант.

Як розводять гумати калію для смородини, створюючи суміші для поливу і обприскування:

 • якщо ємність 10 л, беруть 50 мл гумата;
 • 200 л – 1 л.

Коли рекомендується калійна підгодівля чорної смородини або підгодівля червоної смородини?

Перед посадкою вимочують саджанці

Така процедура неймовірно благотворно впливає на проростання, оберігає від різних хвороб і підтримує зміцнення, розвиток, дозрівання ягідок.

Розчин для цього процесу створюють в такий спосіб: в 10 л води розбавити 100 мл гумату калію. Весь процес відбувається за 24 години перед висадкою в ґрунт.

Підживлення в весняний сезон

У цей період підгодівля повинна сприяти швидкому зростанню і появі нових пагонів, що згодом збільшують урожай.

У ранній весняний період, як тільки розтанув сніг і пройшла небезпека нових морозів, смородинові бруньки: буде відразу видно - які пагони перенесли зимівлю успішно, а що варто видалити. Саме тоді настає той самий момент, коли проводиться підгодівля смородини навесні. Повторно процедуру повторюють в кінці квітня, щоб чагарники потужно цвіли і мали високе зав'язування плодів, на початку травня - якщо місце посадки більш північна.

Підживлення для смородини в фазу цвітіння

Підгодувування смородини влітку у вигляді поливу і обприскування проводять для того, щоб розвивалися рослини здоровими і міцними, а головне цвітіння було багатим.

Підживлення смородини після плодоношення / восени

Без калію ягоди кислі, невеликого розміру. Навіть добре вибраний сорт не проявить всіх своїх якостей без підгодівлі.

Підживлення смородини восени, фактично перед найсильнішими заморозками, обов'язкове кілька разів (50-60 г на 1 квадратний метр ділянки). Остання підгодівля підвищить стійкість рослини перед холодами і морозами.

Норми добрива і час обробки кущів смородини гуматами калію

 

Культура

Фаза развитку

Норма добрива

для замочування саджанців використовують 300 мл засобу на 100 л води

всі види смородини перед початком цвітіння

2 літра на 1 га

через 21 день після цвітіння

-//-

на початковій стадії дозрівання плодів

-//-

 

Як готувати робочий розчин?

Все відбувається за схемою - 2 літри гумата калію на 300-500 літрів води на 1 гектар.

Позакореневу обробку рекомендують робити спільно з карбамідом (5-8 кг/га) та засобами захисту рослин. Перед застосуванням рекомендується перевірити препарати на сумісність - виконати тестове приготування робочої суміші. При змішуванні розчин не повинен випадати в осад, допускається незначна зміна. Крапельне зрошення проводиться 0,01-0,03% розчином препарату.

Кілька корисних порад, щоб отримати відмінний урожай смородини:

 • Для того щоб кущі смородини швидко росли і чудово плодоносили, вони повинні мати можливість для постійного оновлення. Старі гілки повинні змінюватися новими, тобто прикореневими пагонами, так званими пагонами заміщення.
 • Трохи заглиблена і похила посадка дозволяє створити сприятливі умови для того, щоб сформувати кущ з широкою основою. Підземні бруньки із заглибленої частини стебла дають високий приріст.
 • Кожному кущеві необхідне «просторе житло», інакше кажучи, висаджувати смородинові саджанці слід не ближче, ніж на один метр один від одного
 • Корисне харчування для смородини спеціальною сумішшю на основі крохмалю.
 • Регулярні поливи для смородини обов'язкові.
 • Потрібно слідкувати за здоров'ям кущів - уражені рослини та всі його частини відрізати, а рослину, особливо після зимівлі, обробляти гарячою водою з лійки.
 • Гумат калію для смородини