Як застосовувати гумат калію для ожини: інструкція, способи

Гумат калію для ожини

Багато хто з нас любить вискубувати стиглу ожину з диких чагарників, які ми знаходимо вздовж узбіч і по лісах. Сучасні сорти ягід ожини представлені в широкому асортименті, які підійдуть будь-якому садівникові, від професіоналів до аматорів. Ожина – прекрасна рослина для будь-якого домашнього садівника – вона дає дуже багато і вимагає дуже мало. Як плід для вирощування, ожина не є вимогливим рослиною і добре росте в помірній зоні.

Гумат калію – це калієва сіль гумінової кислоти. Він виготовляється промисловим способом шляхом лужної екстракції бурого вугілля (лігніту). Леонардо для використання в основному в якості ґрунтового кондиціонера. Вплив гумату націлене на зниження здатності ґрунту проявляти властивості кислот, до того ж збільшувати її параметри результативного взаємовпливу на рослини – овочеві, плодові культури, садові та домашні квіти. Гумат калію, крім гумінових кислот, містить в собі короткі фрагменти білків природного або штучного походження, що складаються з 2-3 або більше амінокислотних залишків – природні активатори росту, антибіотики, ферменти, амінокислоти.

Є кілька різновидів даного добрива:

 1. Сухий концентрат. Вноситься розсипом безпосередньо в ґрунт. Надзвичайно зручно використовувати при великих площах, коли рідкий склад досить проблемно розподілити рівномірно.
 2. Рідкий препарат. Ємності маленького розміру. Купують власники дрібних земельних володінь.
 3. Паста. У грошовому еквіваленті дуже вигідна версія. Перед використанням слід розвести до рідкого стану. Виходить суперконцентрат в великому обсязі.
 4. Гель. Інструкція до використання аналогічна до третього варіанту.

Переваги гумат калію для ожини полягає в наступному:

 • збільшують приживлюваність саджанців культур після замочування в суміші гумата;
 • генерує потужний розвиток фітоіммунітета у рослин;
 • помогает развиваться крепкой корневой системе растений;
 • сприяє швидкому дозріванню ягідок;
 • сприяє швидкому приживанню рослин з часу пересадки;
 • не утворюються солі і ефіри азотної кислоти, амонію і деяких металів і інші небажані елементи всередині плодів ожини;
 • стимулюється прибування корисних речовин з ґрунтів;
 • після оброблення гуматами ягідки зберігаються набагато довше і зберігають свій первісний вигляд;
 • підкреслюються і поліпшуються смакові властивості ягід;
 • захищає від руйнування ґрунту і збільшує її родючість;
 • гумат калію виготовлений з натуральної сировини за сучасною технологією.

Який правильний спосіб застосування гумату калію для ожини?

Для досягнення найбільшої вираженої позитивної реакції від використання даного добрива, слід виразно точно слідувати нормам додавання гумата калію, а також технологію, яка вказана в інструкції з його застосування. Ось деякі основні правила:

 1. Підживлення для ожини гумату калію може відбуватися навесні перед початком цвітіння, до того ж це рекомендовано в сезон дозрівання ягід.
 2. Яким способом розводять гумат калію для ожини? Для поливів застосовується суміш гумата в співвідношенні 50-10 мілілітрів добрива на 10 літрів води, на один квадратний метр застосовують від 3 до 10 літрів: все залежить від стану дерну.

Коли рекомендовано застосовувати гумат калію?

Вимочування саджанців перед процедурою посадки

Замочування саджанців ожини перед фазою посадки сприятливо впливає на силу, яка допомагає при проростанні, зберігає від всіляких інфекцій і сприяє якнайшвидшому зміцненню, розвитку, дозрівання ягідок.

Суміш для замочування: розбавити в 10 літрах води 100 мілілітрів гумата калію. Замочують у розчині саджанці за день до висадки в землю.

Полив і обприскування листя ожини

Полив і обприскування ожинових кущів сприяє, щоб рослини розвивалися повністю здоровими і міцними, а найголовніше було багате цвітіння чагарників.

Як розвести гумат калію для ожини, щоб створити розчин для (поливу) кроплення:

 • 1) для ємностей 10 літрів – 50 мілілітрів гумата калію;
 • 2) для ємностей 200 літрів – один літр суміші гумата.

Обробка кущів

Підживлення ожини гумату калію чагарників вимагає триразової обробки за сезон:

 • в перший раз фермери і садівники проводять після закінчення цвітіння через 5-7 доби;
 • далі – на етапі формування квіткових бруньок;
 • остання – в перебігу посиленого зору ягідок.

Основною характеристикою гумата калію для ожини значиться активізація зростання. Добриво сприяє розвитку коренів, таким чином зміцнюється весь кущ рослини. Це екологічне, безпечне добриво для ожини та інших плодово-ягідних рослин. Його використання сприяє швидкому визріванню ягідок і підвищенню врожайності.

Загартовування ожини гумату калію відбувається тільки беручи до уваги зовнішній вигляд рослини. Процедура підживлення добрива вважається єфективною , коли за один сезон виростають міцні здорові паростки достатньої висоти, а врожайність з одного куща досягає одного кілограма. Коли не вийшло домогтися очікуваного ефекту, підживлення чагарників інтенсивним способом рекомендовано проводити з осені.

Гумати сумісні з:

 • мінеральними і органічними речовинами, що містять фосфор, і використовуються для поліпшення фосфорного живлення рослин;
 • комплексними добривами без амонію;
 • Фітоспорін, біологічним фунгіцидом для охорони рослин від фітопатогенів, бітоксибациллін, біологічним інсектицидом, який призначений для захисту сільськогосподарських культур від гусениць, лускокрилих комах і іншими біологічними препаратами;
 • дріжджами.

Не рекомендовано поєднувати гумат калію для підгодівлі ожини: з нітратом кальцію (фосфат через наявність кальцію буде практично недосяжний для рослин).

Висновок

Щоб виростити хоча б найменший незначний урожай, підприємці і любителі, які володіють землею, працюють не покладаючи сил. Застосування добрив на базі гумінів модернізують склад ґрунту для підвищення врожаю. Допоможіть своєму саду і своїм рослинам з допомогою гумата калію, щоб виростити кращий врожай у своєму житті!