Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для томатів

Помідор знає кожен ще з маленьких років: без сеньйора Помідора життя всіх нас досить тяжко уявити. Слово «помідор» походить з італійської та французької мов. Помідори – неймовірно теплолюбні рослини. У південних широтах, де не буває холодів його вирощують цілий рік.

Описуваний плід містить дуже багато калорійних елементів. Саме завдяки їм томат характеризується чудовими цілющими властивостями. Застосування в їжі свіжих помідорів допомагає від патологічного стану, обумовленого недостатністю в організмі деяких вітамінів. Їх рекомендовано вживати не тільки при лікуванні, а й для профілактики. При наявності виразок відмінно допоможе свіжовичавлений сік, а плоди рекомендовано їсти при хворобах печінки.

Що таке гумат калію

Гумати – це категорія гумінових речовин, які знаходяться в видозміненій органіці: в ґрунтах та мулі озер, у вугіллі, деревині і перегної, а разом з тим, і рослинних скам’янілостях.

Препарати з гуматами складаються з різноманітних гумінових кислот. В кінцевому підсумку сам гумус утворюється з розпаду різного виду органічних елементів. Чим більше органічних продуктів і відходів в ґрунті, тим сильніше накопичується гумус (тільки якщо кисень надходить слабо).

Вміст гумусу в ґрунті можна виявити за деякими певними ознаками:

 • якщо ґрунт в сухому вигляді має світло-сіре забарвлення, а після додавання води набуває коричневогг, то величина гумусу дорівнює десь одному відсотку;
 • сірий або сірувато-коричневий відтінок скаже про низько-помірний склад гумусу (десь два відсотки);
 • ґрунт, який містить середній показник гумусу, вирізняється по темнувато-сірому або темно-коричневому окрасі ґрунту, після води (опади, полив) ґрунт робиться фактично чорний (десь чотири відсотки);
 • ґрунт, наповнений гумусом, має інтенсивний чорний колір в сухому складі і чорний з бурим відтінком після води (десь 6%).

Щороку кількість гумусу в землі може змінюватися. На зменшення ступеня гумусу впливає безперервне вирощування культур. Негативно діє на кількість гумусу дискування і перекопування землі. Отже, іноді необхідно підгодовувати ґрунт і вносити в нього добрива, і бажано органічні.

Переваги якісних гуматів:

 1. Невисока ціна.
 2. Високий дохід.
 3. Безмежний термін придатності.
 4. Простота використання.
 5. Екологічна безпека.
 6. Безпека при передозуванні.
 7. Брак тимчасових рамок протягом сезону.
 8. Можливість спільного внесення з багатьма іншими препаратами.
 9. Позитивний вплив на багато видів рослин, на різному етапі їх розвитку.

Препарат виробляється багатьма фірмами. Асортимент досить великий.

Різноманітними бувають і форми гумата калію:

 1. Рідкий концентрат (гумат калію рідкий для томатів).
 2. Сухий порошок або гранули.
 3. Паста.
 4. Гель.

Рід людський протягом десятиліть нерозумно використовував багатства планети і, особливо, родючість ґрунтів. Тому з плином часу властивість землі давати хороший врожай дуже зменшилася – ґрунт збіднів на різноманітні лікувальні та корисні елементи. Щоб відновити цю рівновагу сил і збільшити врожай ми навчилися підгодовувати ґрунт, вносячи неприродним способом необхідні речовини. Для цього тотально залучали до справи комплексні добрива.

Що люблять помідори

Ось парочка маленьких секретів:

 • багато освітлення;
 • бездоганний полив;
 • в сезон цвітіння рекомендовано поливати розчином перманганату калію;
 • поливати томати треба тільки відстояною водою, бажано прогрітою на сонці;
 • удобрювати необхідно на початковій стадії, а далі необхідно зробити паузу до тих пір, поки не утвориться зав’язь.

Зауважте

Підживлення починається на фазі виведення розсади. Через висаджування види добрив для помідор, їх величина і систематичність будуть залежати від умов зростання. Наприклад, добриво тепличних томатів і на відкритому ґрунті розрізняються.

Слід враховувати погоду при добриві томатів на грядках, в деяких випадках час року має відмінну перевагу збільшеним числом опадів, слід брати до уваги фактор елюювання мінеральних добавок з ґрунту, а томати в таких умовах можуть хворіти.

Навіщо застосовують гумат для помідор

У Гумат калію є чимало калію і фосфору, до того ж він насичений гуміновими кислотами і поживними мікроелементами. Дуже корисно не тільки для томатів, а й для квасолі, картоплі та бураків. У них вдосконалюється зростання, посилюються коріння, краще стає врожайність (а саме, смакові параметри і розміри самих томатів).

Разом з тим, гумінові кислоти вдосконалюють структуру землі біля рослини, формують в ній сукупність різних типів мікроорганізмів.

Рослини томата неймовірно гостро відчувають нестачу калію і вкажуть це зовнішнім виглядом:

 • затримка в рості і чисельності зав’язі;
 • кущ виглядає слабким, листя – млявим;
 • краєчок листочка сохне, облямівка розширюється по всьому краю листа, буріє, крутиться в трубочку;
 • плоди тривалий час не дозрівають або є недостиглі зони в районі плодоніжки.

Як правильно застосовувати калійні добрива? Головне при підгодовуванні – не нашкодити рослині, отже, треба:

 • Неухильно дотримуватися норм застосування добрив, повністю слідувати всім вимогам фірми-виробника.
 • Додавати добрива в теплу погоду, без сонця, проте не при високій вологості повітря.
 • Саму процедуру найкращим чином проводити ввечері або вранці.
 • Підгодовування проводити, коли ґрунт добре зволожений, щоб не допустити опіку коренів.
 • Розчин ллють на ґрунт дуже акуратно, не зачіпаючи листочки і стовбур.
 • Забороняється застосовувати холодні розчини.
 • Залишки добрив при підгодовуванню змивають чистою водою.

Коли і як удобрювати

Щоб отримати результат необхідно знати, коли рослини потребують підживлення певними корисними мікроелементами. Висновки є всякі: деякі вважають, що вносити добриво для томатів бажано щотижня або з періодичністю 10 днів, інші – що головне не перегодувати рослини.

Має велике значення і те, яким методом підгодовують томати. Розділяють два види додаткового живлення рослин: кореневе і позакореневе підживлення томатів гуматом калію. Городники найчастіше через раз роблять обприскування під корінь або по листу.

План здійснення поверхневої кореневої підгодівлі по етапах:

 • 1-й – проходить після висадки розсади через 14 днів (підживлення розсади томатів гуматом калію);
 • 2-й – напередодні фази цвітіння;
 • 3-тій – коли утворюються перші зав’язі;
 • 4-й – в фазу активного плодоношення.

Яку кількість разів проводити підгодівлю, обумовлено структурою ґрунту і погодою (при дощовій погоді, наприклад, вимиваються поживні речовини). Сукупність їх числа за період вегетації – 8-10. Разом з тим, добрива вносяться при перекопуванні в осінній сезон і напередодні посадки у весняний сезон.

Норма експлуатації гумата калію для томатів залежить від того, яку кількість азотних добрив раніше вже було застосовано. Загальноприйнято на гектар потрібно від 0,4 до 1 літра суміші.

Як приготувати розчин

Залежно від того, які наміри щодо використання гумату калію, розбавляють по-різному, керуючись інструкцією.

Для замочування слід розводити півграма гумата на один літр води. Насіння або цибулинки занурюють в розчин на термін від півдоби до 24 годин, живці занурюють на дві третини довжини на період десь 12-14 годин.

Обприскування томатів розчином гумату калію проводиться більш слабким вмістом – три грами гумата розчинюють на десять літрів води.

Приготування розчину для поливу: одна ст.л. добрива розчинюється в 10 літрах води – використовують для розсади, а також рекомендовано застосовувати не тільки під час цвітіння, а й тоді, коли з’являються бутони.

Існує декілька головних методів підгодівлі гуматами:

 • вимочування;
 • збризкування;
 • полив.

Підживлення томатів гумату калію дозволяє:

 • збільшити урожай навіть на “втомлених” ґрунтах;
 • посилити несприйнятливість до якого-небудь заразного захворювання і паразитів;
 • надати антистресову допомогу протягом погодних криз;
 • підвищити якість;
 • форсувати освіту формування перегною;
 • знизити дію шкідливих елементів;

Гумат Калію «Галичина»

Опорний курс роботи і функціонування компанії «Галичина» – виготовлення гумата калію в різних видах, абсолютно екологічно-чистого добрива високої щільності, цінного для вирощування різноманітних культурних рослин.

«Галичина» дотримується різнобічної цінової політики на готові добрива гумата калію для томатів. Клієнтам за оптовими цінами надають спеціальні особливі знижки на обрані товари. Здійснюється доставка замовлень по всій території нашої країни. Наша компанія працює, як за авансовими платежами, так і з післяплатою.

Відгуки про Гумат калію дають можливість зробити висновки, що дане добриво – одне з найбільш дієвих і доступних на ринку в нашій країні. Вірне його застосування допоможе отримати стійкі високі врожаї кілька разів на рік.