Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці 1Весняний сезон – чудовий період: теплий вечірній час, очікування літа і жаданої відпустки, перший і найбільш смачний урожай різноманітних ягід і фруктів. У цій статті поговоримо про королеву ягід. Полуниця – найбільш улюблена ягода, і не тільки завдяки смаковим якостям, а й безліччю корисних властивостей.

Полуницю вживали лікарі і цілителі ще з часів Стародавньої Греції. Ця ягідка серед призерів, які містить масу корисних речовин і є одним з головних джерел мінералів. Наприклад, велика кількість калію і вітаміну С.

Про гумат калію

Гумати – це категорія гумінових речовин, що знаходяться в видозміненій органіці: в землі і мулі озер, у вугіллі, деревині і перегної, а разом з тим, в скам’янілих рослинних рештках.

Препарати з гуматами складаються з різноманітних гумінових кислот. Сам гумус створюється в кінцевому підсумку з розпаду органічних компонентів. Чим більше органічних продуктів і відходів в ґрунті, тим сильніше накопичується гумус (тільки якщо кисень надходить слабо).

Вміщення гумусу в ґрунті можна виявити за деякими певними ознаками:

 • якщо ґрунт володіє світлим сіруватим відтінком в сухому вигляді і коричневий колір після води, то величина гумусу дорівнює десь одному відсотку;
 • сірий або сірувато-коричневий відтінок скаже про низько-помірному складі гумусу (десь два відсотки);
 • ґрунт, який містить середній показник гумусу, вирізняється темнувато-сірим або темним коричневим відтінком ґрунту, після води (опади, полив) ґрунт робиться фактично чорним (десь чотири відсотки);
 • ґрунт, наповнена гумусом, має інтенсивним чорним кольором сухого складу і чорний з бурим відтінком після води (десь 6%).

Що любить полуниця

Кожен садівник настає, так би мовити “на свої граблі” і вчитися на своїх помилках, проте, існують рекомендації, які найкраще врахувати при вирощуванні полуниці:

 1. На одному і тому ж ділянці не садять ягоду більше п’яти років. Професіонали рекомендують з року в рік садити одну нову грядочку, щоб мати ділянки різного віку. Це також дозволить спостерігати за різноманітними сортами, з плином часу прибираючи тих, що не підходять.
 2. Епізодично слід проводити ротацію сортів, так як:
 • ягода з плином часу втрачає свої захисні властивості і починає частіше хворіти;
 • таким чином простіше визначити сорт з найбільш смачними плодами;
 • іноді зустрічаються певні сорти, які будуть буйно рости, проте слабо плодоносити, і таку полуницю треба знищити.
 1. Згодом утворення нових грядок чергуйте придбані кущі зі старими. На розсаду підбирають полуницю протягом збору врожаю. Посадковий матеріал краще вибрати від найплодовитіших кущиків, що дали найкращий врожай.
 2. Грядки не слід розташовувати на півдні, та ще в низовині – після зимового сезону земля буває занадто вологою. Культурі не подобаються вітри, отже, місце повинно бути тихим. Однак не в тіні дерев.
 3. Коли розсаду вже відібрали, але з посадкою справа затримується, найкраще саджанці зберігати в пухкій землі. Трохи прикопати, полити і обмотати для збереження вологи корінці мохом. Так розсаду допускається зберігати до трьох діб.
 4. Після посадки на ділянці потрібно позбутися бур’янів і розпушити землю. В осінній сезон в ділянку, коли орють землю, рекомендовано додати трошки аміачно-калійних і фосфатних добрив. Прямо перед посадкою ґрунт не підживлюють, а ось відповідь на питання: «Чим підгодувати полуницю?», наступна: розчином гною і амонійною сіллю сірчаної кислоти.
 5. Готуючись до посадки в осінній сезон, розсаду потрібно на пару-трійку діб покласти в дерев’яну скриньку в темному і прохолодному місці. День посадки підбирають безхмарний, щоб рослини швидше акліматизувалися до осінньої погоди і легше відзимували.
 6. Зимової пори найкращим засобом захисту від холодів – це сніг до 15-20 сантиметрів. Однак глибокої осені землю прикривають соломою, інакше рослини загинуть.

Навіщо застосовують гумат калію для полуниці

Бездоганний ґрунт для ягоди – ґрунт з Ph 5,5.

Щоб отримати цей показник, чудово, якщо не сказати, ідеально, підходить гумат калію і азотні добрива.

Для отримання відмінного урожай краще садити районовані сорти полуниці, але з гуматом урожай буде не гіршим.

Гумат калію для суниці та полуниці на стадії висаджування розсади:

 • Коріння ягоди вимочують на дві години в суміші гумат калію рідкого для полуниці. А листочки – перед висаджуванням, щоб стимулювати фазу росту рослини і спростити пристосування до нового ґрунту.
 • У политий ґрунт скрупульозно садять посадковий матеріал. Не забувайте, покривати коріння землею, середній паросток не закопувати, так як це може стати причиною того, що саджанець не виросте.
 • Після посадки зрошення наступне: літр гумату на 100 літрів води. Це посприяє зміцненню коренів, вони стають сильнішими, а сама рослина живиться мікроелементами.

Підживлення полуниці гуматом калію на різних стадіях розвитку

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці 2
1. Стадія адаптації та утворення коренів рослини. У цей час збільшується потреба в корисних елементах. Коріння міцнішають і активується несприйнятливість до хвороб. Наземна частина зростає і готується цвісти. Добриво сприяє нормалізації дефіциту мінеральних речовин і підвищує захисні бар’єри.

2. Стадія цвітіння настає з моменту появи квітконоса і завершується розвитком ягід. У цей час відбувається етап статевого розмноження насінних рослин. Для вдалого розвитку зав’язі, під час формування квітконоса рослина потребує додаткової підгодівлі мікродобривами.

3. Стадія розвитку і формування ягідок. Підживлення полуниці гуматом в фазі дозрівання плодів сприяє активному росту ягід, зростанню розміру плодів приблизно на 15%. Відбувається більш плавне дозрівання врожаю і підвищується термін збереження стиглих ягідок.

4. Стадія розмноження. Після плодоношення, починається стадія посиленого розростання. З серединки основного куща зростає стебло, так званий “вус”. На маківці стебла з’являється паросток, при контакті з ґрунтом вкорінюється і проростає в землю. Прикорм сприяє чисельності вусиків.

5. Стадія спокою. Кінець літа – початок весни. Культура готується до зими, накопичує вітаміни, зміцнює коріння. Допоміжне харчування збільшує шанси проростання після холодів.

Методи використання та норми внесення

Щоб більше розуміти, навіщо потрібен препарат, слід зосереджено прочитати анотацію. У будь-якій буде написано, що головна дія – це вдосконалення складу землі і поліпшення врожаю культур.

Сфера експлуатації:

 1. Для збільшення поживних властивостей ґрунту вносять в порошкоподібному вигляді при скопуванні. Вистачає 100 грам на 100 кв.м. Коли земля збідніла, норму підвищують в три рази.
 2. Для підвищення швидкості пророщування насіння перед посадкою вживають рідкий гумат. Доза обумовлена формою випуску. Якщо це порошкоподібний вигляд добрива, то треба взяти 5 або 6 грам на відро води, обов’язково підігрітої (не холодної).
 3. Підживлення біля коріння для різноманітних культур.
 4. Обробляються посадки в тепличних комплексах.
 5. Зрошення в сезон цвітіння, при приготуванні до холодів.
 6. Видалення токсинів після внесення хімічних засобів, що використовуються для боротьби з шкідниками і хворобами.
 7. Експлуатувати рекомендовано як добавку до органічних добрив.

До відома!

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці 3На розсипчастих, які не мають зв’язності ґрунтах елементи живлення елюються сильніше при сильних опадах, ніж на глинястих.

За умови, коли органічні і мінеральні добрива були внесені в осінній сезон, а взимку або навесні були сильні дощі, то обов’язково буде нестача азоту, калію і мікродобрив.

Коли весна і літо холодні, то корисні речовини засвоюються гірше.

У піщаних ґрунтах часто не вистачає магнію, в карбонатних – заліза.

Відповідно гумат калію для полуниці восени вносить величезний внесок в родючість ґрунту, а підгодівля полуниці навесні – в харчування цієї культури.

Варіації приготування розчину гумату калію для добрива полуниці

Рідкий варіант добрива. Розчин, який містить велику кількість розчиненої речовини складається з органічних елементів.Не включає в себе небезпечні речовини, не проявляє отруйної впливу на людей, коли його приготувати і використовувати згідно з інструкцією.

Замочування коренів саджанців Обприскування кущів полуниці Полив кущів полуниці
1л концентрату розчиняють в 10л води 1л концентрату розводять в 200л води літр концентрату розчиняють в 100л води

Сумісність з добривами

 1. Не треба відразу удобрювати ґрунт гуматами і препаратами, що містять фосфор. Внаслідок цього будуть утворення нерозчинних сполук. Комбінація з нітратом калію теж небезпечна. Найменший інтервал між додаванням гумата і добрива – п’ять діб. З органічними і азотними мінеральними складами застосування гумату калію для полуниці допускається.
 2. Для однолітній рослин вживання екологічних організмів, що виділяють в навколишнє середовище речовини, що стимулюють ріст і розвиток рослин раціонально до появи бутонів.

Італійсько-українське підприємство “Галичина” пропонує органічно-мінеральні готові добрива для полуниці, суниці та інших культур найвищої марки по найкращих цінах.

Будь-яка продукція, що випускається нашим підприємством, виготовлена виключно за іноземними технологіями. Також “Галичина” пропонує послуги транспортних міжнародних перевезень.

Висновок

Щоб виростити навіть найменший урожай, фермерам і садівникам доводиться працювати дуже багато. Використання добрив на базі гумінів покращує склад ґрунту та сприяє підвищенню врожаю. Гумінові комплекси вживають всюди як в промислових масштабах, так і на маленьких приватних городах.