Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для огірків

Відмінний урожай – заповітна мрія не тільки любителів, але і професіоналів. Отже, не буде зайвим ознайомитися і зібрати найбільшу кількість необхідної інформації.

У даній статті пропонується добірка рекомендацій, що стосуються вирощування та догляду за огірками.

Огірок майже повністю складається з води і містить цукор, а також поживні вітаміни і мікроелементи. Практично дистильована вода, яка міститься в плодах, чудово виводить токсини і добре впливає на загальний стан організму.

Що таке гумат калію?

Понад півстоліття минуло, як перший раз були використані гумати. У більшості випадків – це гумат калію. І на великих підприємствах, і в приватних фермерствах даний вид добрива широко застосовується, щоб збільшити урожай будь-яких культур, до того ж посилити естетичний ефект рослин в декоративному садівництві.

Гумат калію – універсальне добриво, яке використовується також, як прискорювач росту, містить більше 80% гумінових кислот, робота яких сприяє розвитку рослин. Якщо є бажання підвищити схожість насіння – рекомендовано їх попереднє замочувати, а за умови обробки живців ймовірність вкорінення значно зростає. Робота гумата калію обумовлюється зниженням кислотності ґрунту, посилюються між ґрунтом і рослиною обмінні та біохімічні процеси.

Продуктивність використання:

 • Зміцнення несприйнятливості до різноманітних інфекційних захворювань, інтенсивний ріст і розвиток кореневої системи.
 • Удосконалення смакових якостей плодів у овочевих і фруктових культурах.
 • Зниження скупченості шкідливих речовин в плодах культур.
 • Регенерація родючості ґрунту.

Що подобається огіркам?

По-перше, огірок надзвичайно теплолюбний. Найбільш важлива тепла погода в самому початку зростання, в період цвітіння і в період плодоношення.

Так як зростання огірків починається при температурі 13-15°С, насіннєвий матеріал сіють тоді, коли земля прогріється хоча б до 12°С. Коли температура опускається до +10 °С або нижче, рослини починають слабшати, а більшість загине від загнивання.

Для утворення квіток і далі плодів необхідний температурний режим в межах 18-21°С, а краще 25-27°С. Коли температура нижче – плоди не зав’яжуться.

Застосування гумату калію рідкого для огірків сприяє утворенню захисного бар’єру в ґрунті, що не дає розвиватися шкідливим комахам. Крім того, дане добриво відмінно впливає на здоров’я самих плодів. При різких змінах температурного режиму і сильних довгих опадах плоди не хворіють часто. Також овочі, удобрені калієм, довше зберігаються.

Підживлення огірків гумату калію сприяє приросту врожаю і відсотка схожості насіння, стимулює захисні реакції, а також примножує період її зберігання плодів.

Основний плюс – уміння виводити отрути біологічного походження і нітрати. Можна обробляти даним засобом перед посівом насіннєвого матеріалу і під час, коли можливі зростання і розвиток рослин.

Як підгодовувати огірки калієм

Перше підживлення, що містить калій, також зобов’язане вміщувати фосфори і азот. Процес починається з появою перших сходів. Коли з’являються перші листочки, вносять мінеральні добрива. Процедура повторюється раз в півмісяця.

Часто кущі удобрювати фахівцями не рекомендується. Інакше в землі створиться надлишок мінералів, і рослини почнуть “гнати” листя, а не плодоносити.

У теплиці частота внесення добрив не повинна перевищувати п’яти разів. Добриво для огірків у відкритому ґрунті – семи раз.

Підживлення і зміцнення

Гумат калію для огірків застосовують в різних пропорціях. Його можна розводити водою і замочувати насіннєвий матеріал, проте враховуйте вірні співвідношення.

Щоб створити суміш гумата калію, слід розвести його з розрахунком один до п’яти. У цьому розчині замочують насіння на добу. Такі дії призводять до швидкого проростання насіння, швидкому сходженню і зміцненню імунітету.

Після висадки насіння ні в якому разі не забувайте про полив і обприскування огірків гумату калію. Підживлення огірків гуматом калію відбувається в двох випадках: кореневе і позакореневе. При такому розкладі рослина дасть більше суцвіть, зростання прискориться і розвиток рослин поліпшиться.

Обробка добривом проводиться кілька разів: в момент появи перших листочків, а далі з інтервалом у п’ятнадцять днів.

Норми і способи застосування

 1. Добриво для тепличних огірків треба вводити три рази під час росту, а на відкритих грядках – можна до 6 разів. Між підгодівлею необхідно витримати рівновеликий проміжок.
 2. Якщо ґрунт містить достатньо мінеральними елементів, то можна провести тільки 2 підгодівлі монофосфатом.
 3. Концентрат суміші не повинна перевищувати 0,2%. Для огірочків треба розвести 15 грам на 10 літрів води. Цього достатньо десь на п’ять кущиків.
 4. При позакореневому підживленні розчином обприскується листя і батоги рослин. Кореневу підгодівлю вносять разом з поливом.

Для початку проведіть підгодівлю тільки на одній рослині. Далі спостерігайте за нею. Якщо кущ починає активно рости, значить розчин зроблений вірно.

Брак калію

Його недостача відображається наступним чином:

 • листя втрачають насичений колір і в’януть;
 • батоги в’януть;
 • слабкі зав’язі;
 • урожай покривається плямами і має коричневе забарвлення;
 • форма самих плодів грушоподібна.

Як виготовляють розчин гумату калію:

 1. Замочування насіння – розвести півграма гумата в літрі води. Насіння огірків рекомендовано вимочувати до 2 діб. А ось живці витримують біля 14 год.
 2. Для добрива – концентрація гумата при такому розкладі буде меншою. Як добриво його застосовують для позакореневого підживлення. Ефективний метод підживлювати кущі важливими корисними речовинами через листя. Також, якщо використовувати розчин через прилад для розбризкування рідин найдрібнішими частинками, однієї дози вистачає на чималу ділянку. Найкращий варіант: 3 грами на 10 літрів води.
 3. Для поливу гумат застосовують на початковій стадії, коли можливі зростання і розвиток рослин, роблячи перерву на 10 днів. Для початку на одну рослину використовують півлітра розчину, і помаленьку об’єм збільшується до літра. Коли розсада тільки висаджена, фахівці рекомендують відразу ж полити розчином гумату, а потім повторювати процедуру під час утворення бутонів і під час цвітіння. Схема: 1 ст. ложка на 10 літрів теплої води. Зберігати суміш можна до місяця в темному місці в закритій тарі з пластика.
 4. Щоб удосконалити структуру ґрунту, необхідно циклічно проводити природне і штучне видалення токсинів. Що потрібно? Розкидайте на 10 кв. м рівним шаром 50 грам гумату, змішаним з дрібним річковим піском, для зручності розкидання. Далі обов’язково розпушити землю. Там, де необхідно швидше підготувати відкриті грядки до посіву, змішують гутамат з попелом і річковим піском, а потім розкидають по ділянці прямо на сніг з початком весняного періоду. Коли сніг розтане, накрийте оброблену ділянку плівкою, щоб ґрунт дозрів до посадки.

Кожен вибирає свою схему, проте є певні загальні тактики, які слід брати до уваги всім.

Кореневі підгодівлі годяться для теплого літнього сезону. Тоді коріння огірочків розвиваються добре, і підгодівлі позитивно впливають на самі рослини. Проводити треба після опадів або щедрого поливу. Найкращий період – вечірній час або неясний холоднуватий день.

Позакореневе підживлення не роблять, коли літня пора не спекотна, а погода на вулиці похмура. Коріння при таких температурах з засвоєнням корисних речовин не справляються. А ось обприскування листя саме те, що потрібно. Проводити його треба або у вечірній час, або в хмарний день, маленькими дозами. Пам’ятайте! Розпилення йде рівномірно з пульверизатором з дрібними отворами.

Схема наступна:

1 – через півмісяця після посадки;

2 – в початковій стадії цвітіння;

3 – підгодівля огірків під час плодоношення;

4 – щоб збільшити часовий період плодоношення або збільшити кількість врожаю.

Кілька корисних порад

 • якщо огірочки гірчать – це скаже фермерам і городникам про дефіцит вологи або про велику різницю температур вночі і вдень. Слід забезпечити щедрий полив теплою відстояною водою по всій площі грядки;
 • коли огірочки за формою, як “лампочка” або гачок, отже, наявний дефіцит калію. Потрібно доповнити раціон рослини попеловим обприскуванням і поливами – по літру під корінь. Наприклад, сприскувати сумішшю фосфату калію по схемі: маленька ложечка на літр води;
 • плоди, завужені знизу, проте роздуті у хвостика, кажуть про дефіцит азоту. Цей же сигнал йде, коли батоги виснажені і тонкі, листочки менше звичайного розміру, огірки не насиченого зеленого відтінку. Що робити? Поливати розчином коров’яку від 1 до 10 літрів під коріння;
 • за умови, що важко визначитися, в чому проблема, якого вітаміну нестача і чим підживити огірки, краще візьміть комплексні готові добрива для огірків з мікроелементами.

Підприємство «Галичина» – це відповідальність і гарантія якості всього товару. Наші фахівці намагаються задовольнити запити будь-якого покупця помірними цінами на товари на зразок: гумат калію, субстрат торфу, і інші.

На фірмі існує технологічний відділ і служба за контролем якості, фахівці в яких мають необхідний досвід в сільськогосподарському секторі. “Галичина” безпосередньо співпрацює з іноземними партнерами, і завдяки цьому було досягнуто багато відмінних результатів, пов’язаних з продажами органо-мінеральних добрив, була створена постійна аудиторія. Задоволених покупців і отримані сертифікати від провідних вітчизняних агрокомпаній.

Висновок

Дуже багато рекомендацій професіоналів і любителів в сфері сільського господарства доводять ефективність гумату калію для огірків і помідор серед інших добрив, які представлені на сучасному ринку. Правильне застосування даного виду добрива дає можливість отримувати стабільно високі врожаї.