Як підвищити врожайність картоплі? Гумат калію – перевірений ефективний засіб!

Картопля, безперечно, займає в землеробстві нашої країни провідну роль, але на жаль, не завжди погода створює сприятливі умови для вирощування гарного врожаю, та й в кожному регіоні країни свої кліматичні особливості. Плюс, склад і структура ґрунтів не завжди відповідають вимогам картоплі. Виправити це можна за допомогою добрив для картоплі, внесених з дотриманням термінів і дозувань. Одне з таких ефективних добрив – гумат калію. Гумат калію, насичений корисними мікроелементами, на прилавках магазинів давно не рідкість, і застосовують його для обробітку агрокультур не тільки фермери, а й садівники-любителі. Чим пояснюється популярність добрива? По-перше, ефективністю, по-друге – величезною користю, і нарешті – доступними цінами.

Але, одна справа користуватися гумату калію, а інше – знати його основні властивості і характеристики і вміло використовувати в вирощуванні сільськогосподарських культур.

Як впливає гумат калію на картоплю?

Користь гумата

Якщо ви хочете отримати відмінний урожай картоплі, необхідно обробити посадковий матеріал гумату калію, особливо важливо обробляти бульби картоплі в тих господарствах, де щороку на посадку вибирають змінну картопля з власного врожаю.

Чому? Насіння картоплі мають властивість «вироджуватися»: втрачають багато цінних якостей сорту, різко знижують врожайність, імунітет, крім того збільшуються ризики ураженнями вірусними і грибковими захворюваннями. Уже до посадки таке насіння ослаблене, тому обробка картопляних бульб перед посадкою – обов’язкова, якщо ви звичайно, хочете мати хороший урожай.

Для предпосадочной обробки 1 тонни картоплі необхідно 40-50 л робочого розчину. Робочий розчин концентрацією 0,005-0,008% готують з 10 літрів води і 10 грам 8% концентрату.

При комплексній обробці посадкових бульб і рослин у вегетаційний період розчином гумату калію підвищується врожайність культури на 40%. Необхідно знати, що обробляти картоплю в період вегетації більше двох разів не можна, картопля може «піти в бадилля».

Інструкція по застосуванню

Передпосадкова обробка бульб 2-х кратна обробка картоплі в період вегетації
Коли і скільки?
Замочити на 10-15 годин
 • 1-а – як тільки з’являться 5-7 листків,
 • 2-а – повторити через місяць (30 днів)
Як?
Робочий розчин: 40 г гумату калію на 10 л води 500 гр. Гумата розчинити в 100 л / 100 л на 1 т бульб.

 

Що в результаті?

Підвищується:

 • врожайність картоплі на 40%, при цьому терміни дозрівання скорочуються практично на 2 тижні;
 • на 8-10% кількість товарних бульб;
 • вміст крохмалю на 10-15%;
 • на 5-6 мг /% стає більше вітаміну С.

Знижується:

 • на 2-30% рівень нітратів;
 • в 3,3-12,5 рази поражаемость макроспориозом;
 • в 3-6,6 рази захворюваність фітофторозом;
 • в 2,7-3,6 рази захворюваність всиханням;
 • на 60-70% мокрою гниллю;
 • і на 40-50% паршею.

Гумат корисний не тільки сільгоспкультурам, корисний і грунтів

Гумат калію активізує ріст і розвиток мікрофлори ґрунту, завдяки чому грунт швидко відновлює свій живильний шар – гумус.