Як отримати багатий врожай полуниці?

Полуницю по праву можна назвати «Королевою» ягід. І це зрозуміло: соковита, смачна, та ще й корисна! Але, правда, як і всі королеви, полуниця – примхлива і вимагає пильної уваги: постійного догляду, якісних добрив і підгодівлі. Як заслужити прихильність «королеви» і отримати максимальний урожай?

Секрети гарного врожаю

Перший секрет – санітарна чистка. Так, так, щоб отримати хороший урожай необхідно видалити старі вуса, сухі гілки, прополоти ряди, розпушити землю. Наша мета – залишити на квадратний метр землі 6-8 повноцінних однакових кущиків полуниці.

Видаливши все зайве, розпушивши землю, полив полуничку, беремося за її підгодівлю.

Отже, другий секрет хорошого врожаю – прикорм!

Органіку вибирайте будь-яку, тут вже до чого душа лежить або на що «здатний» ваш гаманець. Але, які б мінеральні добрива ви не вибрали – складні або прості, рекомендую додавати гумат. Тут вже, який сподобається – рідкий, сухий або комбінований, і той, і другий, і третій працюють на результат.

Гумати – добрива органічного походження, що відновлюють природним шляхом ґрунтову мікрофлору, що виробляють імунітет рослин, але найголовніше, що утримують і поступово віддають елементи живлення і вологу рослинам і ґрунті. Ось така ось, хвалебна ода гумату.

Як підвищити врожай полуниці: 4 ради «бувалих»

Як правило, всіх садівників цікавить головне питання, який результат від використання гумату? Так ось, якщо гумат калію застосовувати на всіх етапах росту рослини – від висадки розсади до збору ягід – врожайність полуниці може вирости на 25%.

Отже, з чого починати боротьбу за врожайність?

  • Порада 1

Перед висадкою в ґрунт замочуємо коріння кущів полуниці на пару годин в 0,02% розчині гумату калію, а після посадки цим же розчином поливаємо рослини.

Що дає замочування коренів?

По-перше, гумат калію є відмінним природним стимулятором росту, підвищує приживлюваність полуниці, знижує стрес при пересадці, підсилює розгалуження кореневої системи, збагачує посадковий матеріал необхідними мікроелементами на початковому періоді росту.

  • Порада 2

Проводимо позакореневе підживлення ранньою весною під час відростання перших листочків. Рекомендується робити це спільно з мінеральними підживлення та інсектицидами.

Що дає раннє позакореневе підживлення?

Раннє позакореневе підживлення сприяє відновленню рослин після перезимівлі, активізує зростання, стимулює до активного поглинання поживних речовин кореневу систему полуниці, сприяє збільшенню площі листкової поверхні і посилення процесу фотосинтезу, раннього плодоношення.

  • Порада 3

Проводимо позакореневе підживлення в період бутонізації полуниці разом з мінеральним підживленням та інсектицидами.

Що дає позакореневе підживлення в фазу бутонізації?

Сприяє збільшенню кількості квітів, що в підсумку призводить до зростання врожаю.

  • Порада 4

Поливаємо ділянку з полуницею розчином гумату калію в серпні після збору врожаю.

Що дає полив ділянки з полуницею після збору врожаю?

Сприяє відновленню сил рослин після рясного плодоношення, готує полуницю до зимівлі, закладає квіткові бруньки майбутнього врожаю.

Приготування «чарівного еліксиру»: робочого розчину гумату

Для обробки розсади Для обприскування Для поливу рослин
На 10 літрів води беремо 60 мл препарату На 10 літрів води беремо 60 мл препарату Розчиняємо 10 мл препарату в 10 літрах води