Вплив гумату на ґрунт

Позитивний вплив гуматів на ґрунт доведено науково і досвідченим шляхом: засіб підвищує концентрацію органічних кислот, які сприяють засвоєнню рослинами поживних речовин.

Після внесення гумату калію в ґрунт:

 • поліпшується структура ґрунту, збільшується її проникність для вологи і повітря;
 • підвищується здатність ґрунту утримувати вологу;
 • відновлюється родючість;
 • активізується діяльність корисних мікроорганізмів, які прискорюють гуміфікацію органічних залишків і розкладають залишки шкідливих речовин;
 • відбувається потемніння ґрунту, що покращує поглинання нею сонячної енергії, так створюється комфортний, сприятливий температурний режим для рослин;
 • відбувається зв’язування важких металів і радіонуклідів, що запобігає їх потрапляння в рослини.

Гумат для різних типів ґрунту

Залежно від типу ґрунту, гумат калію надає різний вплив – відновлюючий або нормалізуючий:

 • в легких піщаних ґрунтах утворюються грудкувато-зернисті структури, підвищується їх водоутримуюча здатність;
 • гумат калію, потрапляючи у важкі глинисті ґрунти підвищує їх газо – і водопроникність, розпушує їх, що сприяє полегшенню поліпшеному дихання і розвитку кореневої системи рослин;
 • гумат калію сприяє фарбуванню в темний колір світлих ґрунтів, що збільшує поглинання і накопичення ними сонячної енергії (це особливо важливо в регіонах з холодним і помірним кліматом);
 • на виораних ґрунтах, які зазнали деструкції тривалим зрошенням, гумат сприяє відновленню природної фізичної та хімічної структури, що значно збільшує родючість ґрунту;
 • в забруднених важкими металами ґрунтах, гумат калію пов’язує їх, утворюючи з металами з’єднання, які залишаються в ґрунті і не потрапляють в рослини;
 • завдяки здатності гумата калію пов’язувати нафтопродукти, ґрунту, забруднені нафтопродуктами, очищаються;
 • потребують рекультивації ґрунту, оброблені гумату, відновлюються, завдяки здатності гумата калію відновлювати ґрунт і пов’язувати шкідливі речовини (це властивість гумата особливо актуально на територіях колишніх звалищ і пустирів, будівельних майданчиків і районів з хімічним, радіоактивним і промисловим забрудненням).

Гумат калію: боротьба з ерозією ґрунту

Гумат калію використовують для результативної боротьби з ерозій ґрунту. Для цього засіб вносять одним з перерахованих способів:

 • перед посадкою рослин при обробці ґрунту. Обробку проводять вручну або механічним способом;
 • застосовуючи в машинах при поверхневому розпушуванню ґрунтів;
 • застосовуючи в посадочних машинах.

Гумат калію розпушує ґрунт, сприяє підвищенню в ній вмісту органічних речовин, робить її легкою для механічних обробок. Плюс, гумат калію значно підвищує мікробіологічну активність, активізуючи життєдіяльність в ґрунті актітоміцетов, які руйнують органічні залишки і перетворюють їх в корисний гумус, при цьому завдяки гумату калію посилюється діяльність азотфіксуючих, аммоніфіцірующіх, маслянокисле бактерій. У ґрунті збільшується число бактерій, що розкладають токсини і сполуки фосфору, які утворюються при використанні отрутохімікатів і згорянні технічного палива.

Незамінний гумат калію при рекультивації ярів і крутих схилів, будмайданчиків і сміттєзвалищ, насипів та узбіч автотранспортних шосе і доріг. Гумату калію спеціально обробляють місця поховання відходів і парків, спортивних майданчиків для рекультивації ґрунтів.

Завдяки препарату відтворюється здорове рослинне покриття, яке ефективне при боротьбі з ерозією навіть на крутих схилах (наприклад, при культивації виноградних плантацій). Такий ґрунт швидко закріплюється і ефективно протистоїть ерозії.

Гумат для боротьби з нафтовими забрудненнями

Забруднення ґрунтів нафтовуглеводи і продуктами їх переробки в сучасному світі – неминуче, як результат промислової і технологічної діяльності людини.

Потрапляючи в ґрунт, нафтопродукти повністю змінюють морфологічні, фізико-хімічні, мікробіологічні властивості ґрунтового покриву, як результат – втрата родючості ґрунту.

Науковими дослідженнями і досвідченим шляхом доведено: найефективніший спосіб відновлення забруднених земель – застосування гумату калію.

Гумат калію має властивість зв’язувати нафтові вуглеводні, змінюючи їх форму, він переводить їх в нетоксичні сполуки.

За даними численних тестів, гумат детоксифіцируючі нафтовуглеводи і продукти їх розпаду в середньому на 43%.