Вплив гумату калію на овочеві культури і картопля

Передпосівна обробка насіння всіх овочевих культур – капусти, томатів, огірків, моркви, буряка, цибулі, перцю, баклажанів та ін. Робочим розчином гумату калію концентрацією 0,01-0,005% дає відмінні результати. Фахівці рекомендують замочувати насіння на10-15 годин (але не більше доби), за добу до посіву.

Приготування робочого розчину 0,01-0,005%

На 10 літрів води 10 грамів (2 чайні ложки) концентрату гумата калію.

При додатковій обробці овочевих культур робочим розчином гумату калію концентрацією 0,01-0,005% в період вегетації можна отримати істотне збільшення врожаю.

Індивідуальний підхід до кожного овочу

Витрата гумата калію визначається для кожної рослини індивідуально:

  • кропу, петрушці, салату, цибулі, редьці, щавлю потрібна невелика кількість поживних речовин. Тому цим рослинам достатньо двох-трьох обробок за період вегетації.
  • Томати та огірки – овочеві культури, що вимагають середнє споживання поживних речовин. У період вегетації бажано обробити розчином гумату калію три-чотири рази.
  • Рослини високого рівня споживання поживних речовин – капуста, морква, буряк, кабачки необхідно обробляти гумату калію не менше чотирьох разів.

Овочеві культури висаджують двома способами – через насіння і розсаду.

Для розсадних культур – перша обробка гумату калію проводиться через два-три дні після висадки розсади в ґрунт. Подальші – з інтервалом в 15-20 днів.

Культури, що висіваються, обробляються гуматом калію по схемі:

  • 1 обробка – в фазі трьох – чотирьох справжніх листочків;
  • 2 обробка – в період бутонізації;
  • 3 обробка – на початку цвітіння;
  • 4 обробка – під час плодоношення.

У теплицях овочеві культури необхідно обробляти розчином гумату калію чотири-п’ять разів, закінчуючи обробку за 14 -15 днів до остаточного збору врожаю.

Обприскування розчином гумату калію рекомендується проводити через день рано вранці після чергової планової підгодівлі мінеральними добривами.

Що дають обробки гуматом калію овочевих культур?

Підвищена економічна ефективність застосування до сільгоспкультурам гумата калію – це не тільки збільшення врожаю і поліпшення його якісних характеристик, застосування гумату калію в овочівництві – це прискорене дозрівання плодів, завдяки чому, овочеві культури можуть бути реалізовані за вищою ціною.

Сумісність гумату калію з добривами та отрутохімікатами

Обробку сільськогосподарських культур гумату калію можна поєднувати з обробкою їх отрутохімікатами та іншими добривами.

Гумат калію + картопля = високий результат

Оброблена гуматом калію картопля також продемонстрував високу врожайність, відмінну якість і прискорене дозрівання.

Для високих показників картоплі потрібно передпосадкова обробка гумату калію, особливо в тих господарствах, які використовують з року в рік власний посівний матеріал попереднього врожаю. В цьому випадку картопля «вироджується», тобто втрачає багато цінні властивості сорту, різко знижує врожайність, імунітет, уражається грибковими та вірусними захворюваннями. Уже до посіву картоплі – «ослаблені».

Тому предпосадочная обробка насіннєвої картоплі перед посадкою розчином гумату калію – обов’язкова. Експерти рекомендують обробку картоплі виробляти розчином гумату калію 0,005-0,008% концентрації.

Приготування робочого розчину 0,005-0,008% концентрації

У 10 літрах води розчинити 10 грамів 8% -го концентрату гумату калію.

Витрата робочого розчину – на 1 тонну картоплі – 40-50 літрів.

Обробка картоплі може проводиться в буртах не більше 0,5 м заввишки.

Що дають обробки гуматом калію картоплі?

Передпосадкова обробка картоплі розчином гумату калію активізує ріст культури, підвищує її врожайність на 10-15%, сприяє збільшенню вмісту в картоплі сухої речовини і крохмалю на 10-15%, знижує показники нітратного азоту на 20-30%, одночасно підвищує імунітет культури, знижує ураженість мокрими гнилями і паршею.

Істотна надбавка врожаю гарантована при комплексній обробці культури робочим розчином гумату калію: передпосадкова обробка плюс обробка вегетуючих рослин в фазу появи сходів (5-7 листків), а також в період бутонізації.

Важливо!

Кількість обробок картоплі в період вегетації не повинен перевищувати двох разів, в іншому випадку, картопля «піде в бадилля».