Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для винограду

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для винограду 1Дикий виноград ріс ще до народження людей, археологи знайшли викопні насіння, що датуються десь 60 мільйонами років. Культура винограду відома з дуже давніх часів. Наприклад, в Грузії були знайдені частини старовинних глиняних глечиків, на яких зображені виноградні грона.

Виноград вирощують заради його ягідок, які в їжу використовують не тільки в свіжому вигляді, але і переробляють – сушать, роблять винні напої, соки, желе та інше, а також, застосовують, як озеленення та щоб отримати живці. Виноград рано починає плодоносити, характеризується невибагливістю і чудовою адаптованістю, добре росте на бідних ґрунтах, при дефіциті вологості і при надзвичайних температурах. Разом з тим ця рослина – чемпіон за якісним складом і накопиченню цукрів.

Що таке гумат калію?

Понад півстоліття минуло, як перший раз були використані гумати. У більшості випадків – це гумат калію. І на великих підприємствах, і в приватних фермерства це добриво широко застосовується, щоб збільшити урожай будь-яких рослин, та посилити естетичний вигляд рослин в декоративному садівництві.

Гумат калію – універсальне добриво, стимулятор росту, містить більше 80% гумінових кислот. Їх робота сприяє розвитку рослин. Якщо є бажання підвищити схожість насіння – рекомендовано їх попереднє замочування, а за умови обробити живці, то ймовірність вкорінення зростає. Робота цього добрива є умовою зниження кислотності ґрунту, збільшуються обмінні процеси.

Продуктивність використання:

 • зміцнення несприйнятливості до різноманітних інфекційних захворювань, інтенсивне зростання і розвиток сукупності всіх коренів рослини;
 • удосконалення смакових якостей плодів;
 • зниження скупчення шкідливих елементів в плодах;
 • регенерація плодючості ґрунтів.

До відома! Гумат калію не є унікальними ліками або панацеєю для рослин, це все-таки підгодівля. Крім того, найкращих наслідків від його вживання можна очікувати після вживання головних технік при вирощуванні рослин, а також має велике значення, щоб земля була багата наявністю солей кальцію (вапна) і високими значеннями рН ґрунтового розчину і підзолистого, проте не кислої.

Гумат калію не застосовується одночасно з добривами, коли в складі присутній фосфор, а також неорганічна сіль азотної кислоти, представленої у вигляді гранул або кристалів, які легко розчиняються у воді, так як при цьому створюються нерозчинні сполуки. Насамперед, десь за три – п’ять днів, вносять гумати, не забуваючи перед цим добре зволожити землю, після ж – добрива. Не матиме бажаного результату гумат калію і в чорноземі.

Щоб успішно вирощувати виноград, слід знати деякі нюанси:

 1. Виноград – це рослина, що не переносить низькі плюсові температури. Бутони розкриваються при температурі 10-12 градусів. Пагони підростають жвавіше, коли температура піднімається до 25-30 градусів. У фазі цвітіння хорошою значиться температура 22-25°С. Ідеальна температура, щоб виноград дозрів, це 25-30°С.При зниженні до 15-16°С ягоди достигають неквапливо, зменшується або припиняється скупчення цукрів. Понад 40°С при дефіциті вологості пригнічує розвиток і може провокувати обпалення листя і ягід. Пошкоджене листя жовтіє і обсипається, а ягоди сохнуть.
 2. І підвищена, і знижена температури впливають негативно на виноград. Так, морози ранньої осені до -6 стануть причиною загибелі центральних бруньок зимуючих вічок. Морози взимку до -24°С можуть завдати шкоди багатьом, ще не укритим на зимовий сезон, сортам (крім – неймовірно морозостійких і зимостійких сортів). При зниженні температури ґрунту в кореневмісному шарі до -7°С замерзає коренева система. Налиті бутони в весняний сезон при морозах руйнуються при -4°С, молоденькі стеблинки і листочки – при -1°С, суцвіття – при -0,5°С.

Виноград неймовірно пластичний і може виростати на таких ґрунтах, на яких інші плодові, ягідні або овочеві культури не можуть виживати (піщані ґрунти, кам’яниста земля та інші). Урожай виноградників, якість їх ягід і властивості соку дуже залежать від складу ґрунту.

Підживлення винограду гумату калію – користь:

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для винограду 2

 1. Збільшує пристосовування саджанців до навколишнього середовища. Істотно, коли йде висадка нового сорту або перенесення поля на нове місце.
 2. Приріст врожаю.
 3. Загальний характер самого врожаю: величина плодів, смакові якості, кількість зібраних грон.
 4. Зміцнення сукупності всіх коренів рослини, що в кілька разів збільшує поглинання вологи з ґрунту.
 5. Прискорення дозрівання ягід.
 6. Висновок нітратів з ягід. Має велике значення для неблагополучних промислових районів.
 7. Завищена витримка до всіляких хвороб і до змін погоди.

Пропонований розпорядок використання:

 1. Часові рамки і кратність обробок:
Обробка живців і саджанців Обробка рослин по вегетації
Вимочування в приготованому розчині протягом доби напередодні посадки Триразова обробка: перша – в фазу розвитку рослини, що характеризується утворенням бутонів;
друга – після етапу онтогенезу, під час якого рослина переходить від вегетативного росту до запліднення і генеративного розвитку;

третя – в період наливу ягід.

 1. Виготовлення робочих розчинів гумату:

– Вимочування в Гумат калію для живців винограду: 60 мілілітрів добрива на 10 літрів води.

– Обприскування: 60 мілілітрів добрива на 10 літрів води.

 1. Витрати для обприскування: від 0,2 до 0,5 літра на кущик, але все залежить від його розмірів.

Гумат калію використовують при вирощуванні винограду та інших культур, методом замочування цибухів напередодні предпосадочной підготовки живців і саджанців винограду, що полегшує освіту всіх коренів рослини, лози перед щепленням, саджанців перед посадкою з подальшим оббризкуванням і зрошенням кущів винограду.

Чубуки і саджанці перед тим, як посадити, занурюють на третину довжини в 0,008% робочий розчин гумату калію і тримають в ньому від однієї доби до трьох. Після посадки через тиждень-півтора – поливають водою. Даний спосіб сприяє кращому зміцненню коренів і адаптованості живців. Чубуки після висадки в розплідник рекомендовано фахівцями полити два рази 0,005-0,008% розчином гумату з проміжком від 10 до 15 діб. Щоб підготувати суміш розводять сто грам восьми процентного концентрату розбавляють в 100 літрах води.

Виноградні кущі обприскують 0,005-0,008% робочим розчином гумату калію, це радять робити 2 або 3 рази протягом року, коли можливі зростання і розвиток рослини: на стадії розвитку рослини, що характеризується утворенням бутонів; по закінченні сезону цвітіння; на стадії наливу ягід.

Виготовлення суміші: 1-1,2 літрів концентрату гумата калію розбавляють в 1000-1200 літрах води і далі нею обробляють гектар. Підживлення винограду по листях гуматом калію на винограднику можна вживати разом з тими отрутами, які фахівці радять саме для цієї території (крім суміші мідного купоросу і гашеного вапна, а також виключається неорганічний фунгіцид).

Обробку садів доречно здійснювати чотири рази за період, коли можливе зростання і розвиток рослин:

 • у кінці цвітіння; в стадії початку позбавлення від зайвих квіток і плодів;
 • в стадії формування квіткових бруньок;
 • в стадії формування плодів.

Оббризкування гуматом плодоносних культур в стадії формування квіткових бруньок чудово впливає і на урожай в прийдешньому сезоні.

Особливості використання добрива

При вирощуванні високих врожаїв столового та технічного винограду гумат використовують при двох обставинах: обробляючи саджанці прямо напередодні посадки і при постачанні добрив через крону.

Чим підгодувати виноград?

Перший спосіб: слід замочити саджанці в заздалегідь створеному розчині (300-600 мілілітрів добрива в рідкому вигляді на сто літрів води). Притримувати саджанці в створеному розчині рекомендують не менше 12 годин. Слідом за висадкою саджанців потрібно обов’язково рясно полити водою.

Позакореневе підживлення винограду гуматом калію проходить, щоб закріпити отриманий ефект. Цей процес можна поєднувати з обробкою рослини від захворювань, паразитів і бур’янів. У такій ситуації зберігаються фінанси і досягається зростання ефективності діяльності в результаті інтеграції, так як гумат калію дієво оберігає рослину, вона стає більш стійкою до подразників.

Фахівці рекомендують обприскувати виноградні кущі не менше трьох разів на різних стадіях розвитку рослин протягом року: в стадії розвитку рослини, що характеризується утворенням бутонів, після цвітіння і під час, коли починає утворюватися плід.

Щоб обприскати візьміть 1-1,2л гуматом калію рідкого торф’яного для винограду на 1000 літрів води. Даної кількості повинно бути достатньо, щоб обробити один гектар. Отже, коли посаджений маленький виноградник, підготуйте суміш, не забуваючи дотримуватися необхідного співвідношення.

Особливості вживання гумату калію для винограду

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для винограду 3Для результативності використання речовини слід дотримуватися рекомендованих норм:

 1. Неухильно дотримуватися всі вказівки, які написані виробником, що стосуються норм концентрації і обприскування.
 2. Не обприскувати при яскравих прямих сонячних променях, при сильному сонці. Це слід робити або вранці, або ввечері.
 3. При поганих погодних умовах застосовувати гумат слід не раніше, ніж за чотири години до опадів.

Якщо не дотримуватися цих вимог продуктивноіть гумата може суттєво зменшитись.

Італійсько-українське підприємство “Галичина” надає органіки-мінеральні готові добрива для винограду, полуниці, суниці та інших культур найвищої марки по прекрасних цінами.

Будь-яка продукція, що випускається нашим підприємством, виготовлена виключно за іноземними технологіями. Також “Галичина” надає послуги транспортних міжнародних перевезень.

Підприємство «Галичина» – це висока якість усьої продукції, що випускається. Наші співробітники кожен день прагнуть задовольнити потреби клієнтів помірними цінами на товари типу: гумат калію, субстрат торфу, інше.

Відгуки про Гумат калію дають можливість зробити висновки, що дане добриво – одне з найбільш дієвих і доступних на ринку.

Підсумки одного досвіду застосування гумату для винограду

Примітний приріст маси грона, збільшення насиченості розвитку і забарвлення листочків. зменшення виявлень несправжньої борошнистої роси. Кількість грон зросла порівняно з іншими. Обробка чудово подіяла на цвітіння і запилення виноградних кущів. Вміст цукру збільшився майже на відсоток.

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці 1Весняний сезон – чудовий період: теплий вечірній час, очікування літа і жаданої відпустки, перший і найбільш смачний урожай різноманітних ягід і фруктів. У цій статті поговоримо про королеву ягід. Полуниця – найбільш улюблена ягода, і не тільки завдяки смаковим якостям, а й безліччю корисних властивостей.

Полуницю вживали лікарі і цілителі ще з часів Стародавньої Греції. Ця ягідка серед призерів, які містить масу корисних речовин і є одним з головних джерел мінералів. Наприклад, велика кількість калію і вітаміну С.

Про гумат калію

Гумати – це категорія гумінових речовин, що знаходяться в видозміненій органіці: в землі і мулі озер, у вугіллі, деревині і перегної, а разом з тим, в скам’янілих рослинних рештках.

Препарати з гуматами складаються з різноманітних гумінових кислот. Сам гумус створюється в кінцевому підсумку з розпаду органічних компонентів. Чим більше органічних продуктів і відходів в ґрунті, тим сильніше накопичується гумус (тільки якщо кисень надходить слабо).

Вміщення гумусу в ґрунті можна виявити за деякими певними ознаками:

 • якщо ґрунт володіє світлим сіруватим відтінком в сухому вигляді і коричневий колір після води, то величина гумусу дорівнює десь одному відсотку;
 • сірий або сірувато-коричневий відтінок скаже про низько-помірному складі гумусу (десь два відсотки);
 • ґрунт, який містить середній показник гумусу, вирізняється темнувато-сірим або темним коричневим відтінком ґрунту, після води (опади, полив) ґрунт робиться фактично чорним (десь чотири відсотки);
 • ґрунт, наповнена гумусом, має інтенсивним чорним кольором сухого складу і чорний з бурим відтінком після води (десь 6%).

Що любить полуниця

Кожен садівник настає, так би мовити “на свої граблі” і вчитися на своїх помилках, проте, існують рекомендації, які найкраще врахувати при вирощуванні полуниці:

 1. На одному і тому ж ділянці не садять ягоду більше п’яти років. Професіонали рекомендують з року в рік садити одну нову грядочку, щоб мати ділянки різного віку. Це також дозволить спостерігати за різноманітними сортами, з плином часу прибираючи тих, що не підходять.
 2. Епізодично слід проводити ротацію сортів, так як:
 • ягода з плином часу втрачає свої захисні властивості і починає частіше хворіти;
 • таким чином простіше визначити сорт з найбільш смачними плодами;
 • іноді зустрічаються певні сорти, які будуть буйно рости, проте слабо плодоносити, і таку полуницю треба знищити.
 1. Згодом утворення нових грядок чергуйте придбані кущі зі старими. На розсаду підбирають полуницю протягом збору врожаю. Посадковий матеріал краще вибрати від найплодовитіших кущиків, що дали найкращий врожай.
 2. Грядки не слід розташовувати на півдні, та ще в низовині – після зимового сезону земля буває занадто вологою. Культурі не подобаються вітри, отже, місце повинно бути тихим. Однак не в тіні дерев.
 3. Коли розсаду вже відібрали, але з посадкою справа затримується, найкраще саджанці зберігати в пухкій землі. Трохи прикопати, полити і обмотати для збереження вологи корінці мохом. Так розсаду допускається зберігати до трьох діб.
 4. Після посадки на ділянці потрібно позбутися бур’янів і розпушити землю. В осінній сезон в ділянку, коли орють землю, рекомендовано додати трошки аміачно-калійних і фосфатних добрив. Прямо перед посадкою ґрунт не підживлюють, а ось відповідь на питання: «Чим підгодувати полуницю?», наступна: розчином гною і амонійною сіллю сірчаної кислоти.
 5. Готуючись до посадки в осінній сезон, розсаду потрібно на пару-трійку діб покласти в дерев’яну скриньку в темному і прохолодному місці. День посадки підбирають безхмарний, щоб рослини швидше акліматизувалися до осінньої погоди і легше відзимували.
 6. Зимової пори найкращим засобом захисту від холодів – це сніг до 15-20 сантиметрів. Однак глибокої осені землю прикривають соломою, інакше рослини загинуть.

Навіщо застосовують гумат калію для полуниці

Бездоганний ґрунт для ягоди – ґрунт з Ph 5,5.

Щоб отримати цей показник, чудово, якщо не сказати, ідеально, підходить гумат калію і азотні добрива.

Для отримання відмінного урожай краще садити районовані сорти полуниці, але з гуматом урожай буде не гіршим.

Гумат калію для суниці та полуниці на стадії висаджування розсади:

 • Коріння ягоди вимочують на дві години в суміші гумат калію рідкого для полуниці. А листочки – перед висаджуванням, щоб стимулювати фазу росту рослини і спростити пристосування до нового ґрунту.
 • У политий ґрунт скрупульозно садять посадковий матеріал. Не забувайте, покривати коріння землею, середній паросток не закопувати, так як це може стати причиною того, що саджанець не виросте.
 • Після посадки зрошення наступне: літр гумату на 100 літрів води. Це посприяє зміцненню коренів, вони стають сильнішими, а сама рослина живиться мікроелементами.

Підживлення полуниці гуматом калію на різних стадіях розвитку

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці 2
1. Стадія адаптації та утворення коренів рослини. У цей час збільшується потреба в корисних елементах. Коріння міцнішають і активується несприйнятливість до хвороб. Наземна частина зростає і готується цвісти. Добриво сприяє нормалізації дефіциту мінеральних речовин і підвищує захисні бар’єри.

2. Стадія цвітіння настає з моменту появи квітконоса і завершується розвитком ягід. У цей час відбувається етап статевого розмноження насінних рослин. Для вдалого розвитку зав’язі, під час формування квітконоса рослина потребує додаткової підгодівлі мікродобривами.

3. Стадія розвитку і формування ягідок. Підживлення полуниці гуматом в фазі дозрівання плодів сприяє активному росту ягід, зростанню розміру плодів приблизно на 15%. Відбувається більш плавне дозрівання врожаю і підвищується термін збереження стиглих ягідок.

4. Стадія розмноження. Після плодоношення, починається стадія посиленого розростання. З серединки основного куща зростає стебло, так званий “вус”. На маківці стебла з’являється паросток, при контакті з ґрунтом вкорінюється і проростає в землю. Прикорм сприяє чисельності вусиків.

5. Стадія спокою. Кінець літа – початок весни. Культура готується до зими, накопичує вітаміни, зміцнює коріння. Допоміжне харчування збільшує шанси проростання після холодів.

Методи використання та норми внесення

Щоб більше розуміти, навіщо потрібен препарат, слід зосереджено прочитати анотацію. У будь-якій буде написано, що головна дія – це вдосконалення складу землі і поліпшення врожаю культур.

Сфера експлуатації:

 1. Для збільшення поживних властивостей ґрунту вносять в порошкоподібному вигляді при скопуванні. Вистачає 100 грам на 100 кв.м. Коли земля збідніла, норму підвищують в три рази.
 2. Для підвищення швидкості пророщування насіння перед посадкою вживають рідкий гумат. Доза обумовлена формою випуску. Якщо це порошкоподібний вигляд добрива, то треба взяти 5 або 6 грам на відро води, обов’язково підігрітої (не холодної).
 3. Підживлення біля коріння для різноманітних культур.
 4. Обробляються посадки в тепличних комплексах.
 5. Зрошення в сезон цвітіння, при приготуванні до холодів.
 6. Видалення токсинів після внесення хімічних засобів, що використовуються для боротьби з шкідниками і хворобами.
 7. Експлуатувати рекомендовано як добавку до органічних добрив.

До відома!

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для полуниці 3На розсипчастих, які не мають зв’язності ґрунтах елементи живлення елюються сильніше при сильних опадах, ніж на глинястих.

За умови, коли органічні і мінеральні добрива були внесені в осінній сезон, а взимку або навесні були сильні дощі, то обов’язково буде нестача азоту, калію і мікродобрив.

Коли весна і літо холодні, то корисні речовини засвоюються гірше.

У піщаних ґрунтах часто не вистачає магнію, в карбонатних – заліза.

Відповідно гумат калію для полуниці восени вносить величезний внесок в родючість ґрунту, а підгодівля полуниці навесні – в харчування цієї культури.

Варіації приготування розчину гумату калію для добрива полуниці

Рідкий варіант добрива. Розчин, який містить велику кількість розчиненої речовини складається з органічних елементів.Не включає в себе небезпечні речовини, не проявляє отруйної впливу на людей, коли його приготувати і використовувати згідно з інструкцією.

Замочування коренів саджанців Обприскування кущів полуниці Полив кущів полуниці
1л концентрату розчиняють в 10л води 1л концентрату розводять в 200л води літр концентрату розчиняють в 100л води

Сумісність з добривами

 1. Не треба відразу удобрювати ґрунт гуматами і препаратами, що містять фосфор. Внаслідок цього будуть утворення нерозчинних сполук. Комбінація з нітратом калію теж небезпечна. Найменший інтервал між додаванням гумата і добрива – п’ять діб. З органічними і азотними мінеральними складами застосування гумату калію для полуниці допускається.
 2. Для однолітній рослин вживання екологічних організмів, що виділяють в навколишнє середовище речовини, що стимулюють ріст і розвиток рослин раціонально до появи бутонів.

Італійсько-українське підприємство “Галичина” пропонує органічно-мінеральні готові добрива для полуниці, суниці та інших культур найвищої марки по найкращих цінах.

Будь-яка продукція, що випускається нашим підприємством, виготовлена виключно за іноземними технологіями. Також “Галичина” пропонує послуги транспортних міжнародних перевезень.

Висновок

Щоб виростити навіть найменший урожай, фермерам і садівникам доводиться працювати дуже багато. Використання добрив на базі гумінів покращує склад ґрунту та сприяє підвищенню врожаю. Гумінові комплекси вживають всюди як в промислових масштабах, так і на маленьких приватних городах.

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для огірків

Відмінний урожай – заповітна мрія не тільки любителів, але і професіоналів. Отже, не буде зайвим ознайомитися і зібрати найбільшу кількість необхідної інформації.

У даній статті пропонується добірка рекомендацій, що стосуються вирощування та догляду за огірками.

Огірок майже повністю складається з води і містить цукор, а також поживні вітаміни і мікроелементи. Практично дистильована вода, яка міститься в плодах, чудово виводить токсини і добре впливає на загальний стан організму.

Що таке гумат калію?

Понад півстоліття минуло, як перший раз були використані гумати. У більшості випадків – це гумат калію. І на великих підприємствах, і в приватних фермерствах даний вид добрива широко застосовується, щоб збільшити урожай будь-яких культур, до того ж посилити естетичний ефект рослин в декоративному садівництві.

Гумат калію – універсальне добриво, яке використовується також, як прискорювач росту, містить більше 80% гумінових кислот, робота яких сприяє розвитку рослин. Якщо є бажання підвищити схожість насіння – рекомендовано їх попереднє замочувати, а за умови обробки живців ймовірність вкорінення значно зростає. Робота гумата калію обумовлюється зниженням кислотності ґрунту, посилюються між ґрунтом і рослиною обмінні та біохімічні процеси.

Продуктивність використання:

 • Зміцнення несприйнятливості до різноманітних інфекційних захворювань, інтенсивний ріст і розвиток кореневої системи.
 • Удосконалення смакових якостей плодів у овочевих і фруктових культурах.
 • Зниження скупченості шкідливих речовин в плодах культур.
 • Регенерація родючості ґрунту.

Що подобається огіркам?

По-перше, огірок надзвичайно теплолюбний. Найбільш важлива тепла погода в самому початку зростання, в період цвітіння і в період плодоношення.

Так як зростання огірків починається при температурі 13-15°С, насіннєвий матеріал сіють тоді, коли земля прогріється хоча б до 12°С. Коли температура опускається до +10 °С або нижче, рослини починають слабшати, а більшість загине від загнивання.

Для утворення квіток і далі плодів необхідний температурний режим в межах 18-21°С, а краще 25-27°С. Коли температура нижче – плоди не зав’яжуться.

Застосування гумату калію рідкого для огірків сприяє утворенню захисного бар’єру в ґрунті, що не дає розвиватися шкідливим комахам. Крім того, дане добриво відмінно впливає на здоров’я самих плодів. При різких змінах температурного режиму і сильних довгих опадах плоди не хворіють часто. Також овочі, удобрені калієм, довше зберігаються.

Підживлення огірків гумату калію сприяє приросту врожаю і відсотка схожості насіння, стимулює захисні реакції, а також примножує період її зберігання плодів.

Основний плюс – уміння виводити отрути біологічного походження і нітрати. Можна обробляти даним засобом перед посівом насіннєвого матеріалу і під час, коли можливі зростання і розвиток рослин.

Як підгодовувати огірки калієм

Перше підживлення, що містить калій, також зобов’язане вміщувати фосфори і азот. Процес починається з появою перших сходів. Коли з’являються перші листочки, вносять мінеральні добрива. Процедура повторюється раз в півмісяця.

Часто кущі удобрювати фахівцями не рекомендується. Інакше в землі створиться надлишок мінералів, і рослини почнуть “гнати” листя, а не плодоносити.

У теплиці частота внесення добрив не повинна перевищувати п’яти разів. Добриво для огірків у відкритому ґрунті – семи раз.

Підживлення і зміцнення

Гумат калію для огірків застосовують в різних пропорціях. Його можна розводити водою і замочувати насіннєвий матеріал, проте враховуйте вірні співвідношення.

Щоб створити суміш гумата калію, слід розвести його з розрахунком один до п’яти. У цьому розчині замочують насіння на добу. Такі дії призводять до швидкого проростання насіння, швидкому сходженню і зміцненню імунітету.

Після висадки насіння ні в якому разі не забувайте про полив і обприскування огірків гумату калію. Підживлення огірків гуматом калію відбувається в двох випадках: кореневе і позакореневе. При такому розкладі рослина дасть більше суцвіть, зростання прискориться і розвиток рослин поліпшиться.

Обробка добривом проводиться кілька разів: в момент появи перших листочків, а далі з інтервалом у п’ятнадцять днів.

Норми і способи застосування

 1. Добриво для тепличних огірків треба вводити три рази під час росту, а на відкритих грядках – можна до 6 разів. Між підгодівлею необхідно витримати рівновеликий проміжок.
 2. Якщо ґрунт містить достатньо мінеральними елементів, то можна провести тільки 2 підгодівлі монофосфатом.
 3. Концентрат суміші не повинна перевищувати 0,2%. Для огірочків треба розвести 15 грам на 10 літрів води. Цього достатньо десь на п’ять кущиків.
 4. При позакореневому підживленні розчином обприскується листя і батоги рослин. Кореневу підгодівлю вносять разом з поливом.

Для початку проведіть підгодівлю тільки на одній рослині. Далі спостерігайте за нею. Якщо кущ починає активно рости, значить розчин зроблений вірно.

Брак калію

Його недостача відображається наступним чином:

 • листя втрачають насичений колір і в’януть;
 • батоги в’януть;
 • слабкі зав’язі;
 • урожай покривається плямами і має коричневе забарвлення;
 • форма самих плодів грушоподібна.

Як виготовляють розчин гумату калію:

 1. Замочування насіння – розвести півграма гумата в літрі води. Насіння огірків рекомендовано вимочувати до 2 діб. А ось живці витримують біля 14 год.
 2. Для добрива – концентрація гумата при такому розкладі буде меншою. Як добриво його застосовують для позакореневого підживлення. Ефективний метод підживлювати кущі важливими корисними речовинами через листя. Також, якщо використовувати розчин через прилад для розбризкування рідин найдрібнішими частинками, однієї дози вистачає на чималу ділянку. Найкращий варіант: 3 грами на 10 літрів води.
 3. Для поливу гумат застосовують на початковій стадії, коли можливі зростання і розвиток рослин, роблячи перерву на 10 днів. Для початку на одну рослину використовують півлітра розчину, і помаленьку об’єм збільшується до літра. Коли розсада тільки висаджена, фахівці рекомендують відразу ж полити розчином гумату, а потім повторювати процедуру під час утворення бутонів і під час цвітіння. Схема: 1 ст. ложка на 10 літрів теплої води. Зберігати суміш можна до місяця в темному місці в закритій тарі з пластика.
 4. Щоб удосконалити структуру ґрунту, необхідно циклічно проводити природне і штучне видалення токсинів. Що потрібно? Розкидайте на 10 кв. м рівним шаром 50 грам гумату, змішаним з дрібним річковим піском, для зручності розкидання. Далі обов’язково розпушити землю. Там, де необхідно швидше підготувати відкриті грядки до посіву, змішують гутамат з попелом і річковим піском, а потім розкидають по ділянці прямо на сніг з початком весняного періоду. Коли сніг розтане, накрийте оброблену ділянку плівкою, щоб ґрунт дозрів до посадки.

Кожен вибирає свою схему, проте є певні загальні тактики, які слід брати до уваги всім.

Кореневі підгодівлі годяться для теплого літнього сезону. Тоді коріння огірочків розвиваються добре, і підгодівлі позитивно впливають на самі рослини. Проводити треба після опадів або щедрого поливу. Найкращий період – вечірній час або неясний холоднуватий день.

Позакореневе підживлення не роблять, коли літня пора не спекотна, а погода на вулиці похмура. Коріння при таких температурах з засвоєнням корисних речовин не справляються. А ось обприскування листя саме те, що потрібно. Проводити його треба або у вечірній час, або в хмарний день, маленькими дозами. Пам’ятайте! Розпилення йде рівномірно з пульверизатором з дрібними отворами.

Схема наступна:

1 – через півмісяця після посадки;

2 – в початковій стадії цвітіння;

3 – підгодівля огірків під час плодоношення;

4 – щоб збільшити часовий період плодоношення або збільшити кількість врожаю.

Кілька корисних порад

 • якщо огірочки гірчать – це скаже фермерам і городникам про дефіцит вологи або про велику різницю температур вночі і вдень. Слід забезпечити щедрий полив теплою відстояною водою по всій площі грядки;
 • коли огірочки за формою, як “лампочка” або гачок, отже, наявний дефіцит калію. Потрібно доповнити раціон рослини попеловим обприскуванням і поливами – по літру під корінь. Наприклад, сприскувати сумішшю фосфату калію по схемі: маленька ложечка на літр води;
 • плоди, завужені знизу, проте роздуті у хвостика, кажуть про дефіцит азоту. Цей же сигнал йде, коли батоги виснажені і тонкі, листочки менше звичайного розміру, огірки не насиченого зеленого відтінку. Що робити? Поливати розчином коров’яку від 1 до 10 літрів під коріння;
 • за умови, що важко визначитися, в чому проблема, якого вітаміну нестача і чим підживити огірки, краще візьміть комплексні готові добрива для огірків з мікроелементами.

Підприємство «Галичина» – це відповідальність і гарантія якості всього товару. Наші фахівці намагаються задовольнити запити будь-якого покупця помірними цінами на товари на зразок: гумат калію, субстрат торфу, і інші.

На фірмі існує технологічний відділ і служба за контролем якості, фахівці в яких мають необхідний досвід в сільськогосподарському секторі. “Галичина” безпосередньо співпрацює з іноземними партнерами, і завдяки цьому було досягнуто багато відмінних результатів, пов’язаних з продажами органо-мінеральних добрив, була створена постійна аудиторія. Задоволених покупців і отримані сертифікати від провідних вітчизняних агрокомпаній.

Висновок

Дуже багато рекомендацій професіоналів і любителів в сфері сільського господарства доводять ефективність гумату калію для огірків і помідор серед інших добрив, які представлені на сучасному ринку. Правильне застосування даного виду добрива дає можливість отримувати стабільно високі врожаї.

Як правильно і навіщо використовувати гумат калію для томатів

Помідор знає кожен ще з маленьких років: без сеньйора Помідора життя всіх нас досить тяжко уявити. Слово «помідор» походить з італійської та французької мов. Помідори – неймовірно теплолюбні рослини. У південних широтах, де не буває холодів його вирощують цілий рік.

Описуваний плід містить дуже багато калорійних елементів. Саме завдяки їм томат характеризується чудовими цілющими властивостями. Застосування в їжі свіжих помідорів допомагає від патологічного стану, обумовленого недостатністю в організмі деяких вітамінів. Їх рекомендовано вживати не тільки при лікуванні, а й для профілактики. При наявності виразок відмінно допоможе свіжовичавлений сік, а плоди рекомендовано їсти при хворобах печінки.

Що таке гумат калію

Гумати – це категорія гумінових речовин, які знаходяться в видозміненій органіці: в ґрунтах та мулі озер, у вугіллі, деревині і перегної, а разом з тим, і рослинних скам’янілостях.

Препарати з гуматами складаються з різноманітних гумінових кислот. В кінцевому підсумку сам гумус утворюється з розпаду різного виду органічних елементів. Чим більше органічних продуктів і відходів в ґрунті, тим сильніше накопичується гумус (тільки якщо кисень надходить слабо).

Вміст гумусу в ґрунті можна виявити за деякими певними ознаками:

 • якщо ґрунт в сухому вигляді має світло-сіре забарвлення, а після додавання води набуває коричневогг, то величина гумусу дорівнює десь одному відсотку;
 • сірий або сірувато-коричневий відтінок скаже про низько-помірний склад гумусу (десь два відсотки);
 • ґрунт, який містить середній показник гумусу, вирізняється по темнувато-сірому або темно-коричневому окрасі ґрунту, після води (опади, полив) ґрунт робиться фактично чорний (десь чотири відсотки);
 • ґрунт, наповнений гумусом, має інтенсивний чорний колір в сухому складі і чорний з бурим відтінком після води (десь 6%).

Щороку кількість гумусу в землі може змінюватися. На зменшення ступеня гумусу впливає безперервне вирощування культур. Негативно діє на кількість гумусу дискування і перекопування землі. Отже, іноді необхідно підгодовувати ґрунт і вносити в нього добрива, і бажано органічні.

Переваги якісних гуматів:

 1. Невисока ціна.
 2. Високий дохід.
 3. Безмежний термін придатності.
 4. Простота використання.
 5. Екологічна безпека.
 6. Безпека при передозуванні.
 7. Брак тимчасових рамок протягом сезону.
 8. Можливість спільного внесення з багатьма іншими препаратами.
 9. Позитивний вплив на багато видів рослин, на різному етапі їх розвитку.

Препарат виробляється багатьма фірмами. Асортимент досить великий.

Різноманітними бувають і форми гумата калію:

 1. Рідкий концентрат (гумат калію рідкий для томатів).
 2. Сухий порошок або гранули.
 3. Паста.
 4. Гель.

Рід людський протягом десятиліть нерозумно використовував багатства планети і, особливо, родючість ґрунтів. Тому з плином часу властивість землі давати хороший врожай дуже зменшилася – ґрунт збіднів на різноманітні лікувальні та корисні елементи. Щоб відновити цю рівновагу сил і збільшити врожай ми навчилися підгодовувати ґрунт, вносячи неприродним способом необхідні речовини. Для цього тотально залучали до справи комплексні добрива.

Що люблять помідори

Ось парочка маленьких секретів:

 • багато освітлення;
 • бездоганний полив;
 • в сезон цвітіння рекомендовано поливати розчином перманганату калію;
 • поливати томати треба тільки відстояною водою, бажано прогрітою на сонці;
 • удобрювати необхідно на початковій стадії, а далі необхідно зробити паузу до тих пір, поки не утвориться зав’язь.

Зауважте

Підживлення починається на фазі виведення розсади. Через висаджування види добрив для помідор, їх величина і систематичність будуть залежати від умов зростання. Наприклад, добриво тепличних томатів і на відкритому ґрунті розрізняються.

Слід враховувати погоду при добриві томатів на грядках, в деяких випадках час року має відмінну перевагу збільшеним числом опадів, слід брати до уваги фактор елюювання мінеральних добавок з ґрунту, а томати в таких умовах можуть хворіти.

Навіщо застосовують гумат для помідор

У Гумат калію є чимало калію і фосфору, до того ж він насичений гуміновими кислотами і поживними мікроелементами. Дуже корисно не тільки для томатів, а й для квасолі, картоплі та бураків. У них вдосконалюється зростання, посилюються коріння, краще стає врожайність (а саме, смакові параметри і розміри самих томатів).

Разом з тим, гумінові кислоти вдосконалюють структуру землі біля рослини, формують в ній сукупність різних типів мікроорганізмів.

Рослини томата неймовірно гостро відчувають нестачу калію і вкажуть це зовнішнім виглядом:

 • затримка в рості і чисельності зав’язі;
 • кущ виглядає слабким, листя – млявим;
 • краєчок листочка сохне, облямівка розширюється по всьому краю листа, буріє, крутиться в трубочку;
 • плоди тривалий час не дозрівають або є недостиглі зони в районі плодоніжки.

Як правильно застосовувати калійні добрива? Головне при підгодовуванні – не нашкодити рослині, отже, треба:

 • Неухильно дотримуватися норм застосування добрив, повністю слідувати всім вимогам фірми-виробника.
 • Додавати добрива в теплу погоду, без сонця, проте не при високій вологості повітря.
 • Саму процедуру найкращим чином проводити ввечері або вранці.
 • Підгодовування проводити, коли ґрунт добре зволожений, щоб не допустити опіку коренів.
 • Розчин ллють на ґрунт дуже акуратно, не зачіпаючи листочки і стовбур.
 • Забороняється застосовувати холодні розчини.
 • Залишки добрив при підгодовуванню змивають чистою водою.

Коли і як удобрювати

Щоб отримати результат необхідно знати, коли рослини потребують підживлення певними корисними мікроелементами. Висновки є всякі: деякі вважають, що вносити добриво для томатів бажано щотижня або з періодичністю 10 днів, інші – що головне не перегодувати рослини.

Має велике значення і те, яким методом підгодовують томати. Розділяють два види додаткового живлення рослин: кореневе і позакореневе підживлення томатів гуматом калію. Городники найчастіше через раз роблять обприскування під корінь або по листу.

План здійснення поверхневої кореневої підгодівлі по етапах:

 • 1-й – проходить після висадки розсади через 14 днів (підживлення розсади томатів гуматом калію);
 • 2-й – напередодні фази цвітіння;
 • 3-тій – коли утворюються перші зав’язі;
 • 4-й – в фазу активного плодоношення.

Яку кількість разів проводити підгодівлю, обумовлено структурою ґрунту і погодою (при дощовій погоді, наприклад, вимиваються поживні речовини). Сукупність їх числа за період вегетації – 8-10. Разом з тим, добрива вносяться при перекопуванні в осінній сезон і напередодні посадки у весняний сезон.

Норма експлуатації гумата калію для томатів залежить від того, яку кількість азотних добрив раніше вже було застосовано. Загальноприйнято на гектар потрібно від 0,4 до 1 літра суміші.

Як приготувати розчин

Залежно від того, які наміри щодо використання гумату калію, розбавляють по-різному, керуючись інструкцією.

Для замочування слід розводити півграма гумата на один літр води. Насіння або цибулинки занурюють в розчин на термін від півдоби до 24 годин, живці занурюють на дві третини довжини на період десь 12-14 годин.

Обприскування томатів розчином гумату калію проводиться більш слабким вмістом – три грами гумата розчинюють на десять літрів води.

Приготування розчину для поливу: одна ст.л. добрива розчинюється в 10 літрах води – використовують для розсади, а також рекомендовано застосовувати не тільки під час цвітіння, а й тоді, коли з’являються бутони.

Існує декілька головних методів підгодівлі гуматами:

 • вимочування;
 • збризкування;
 • полив.

Підживлення томатів гумату калію дозволяє:

 • збільшити урожай навіть на “втомлених” ґрунтах;
 • посилити несприйнятливість до якого-небудь заразного захворювання і паразитів;
 • надати антистресову допомогу протягом погодних криз;
 • підвищити якість;
 • форсувати освіту формування перегною;
 • знизити дію шкідливих елементів;

Гумат Калію «Галичина»

Опорний курс роботи і функціонування компанії «Галичина» – виготовлення гумата калію в різних видах, абсолютно екологічно-чистого добрива високої щільності, цінного для вирощування різноманітних культурних рослин.

«Галичина» дотримується різнобічної цінової політики на готові добрива гумата калію для томатів. Клієнтам за оптовими цінами надають спеціальні особливі знижки на обрані товари. Здійснюється доставка замовлень по всій території нашої країни. Наша компанія працює, як за авансовими платежами, так і з післяплатою.

Відгуки про Гумат калію дають можливість зробити висновки, що дане добриво – одне з найбільш дієвих і доступних на ринку в нашій країні. Вірне його застосування допоможе отримати стійкі високі врожаї кілька разів на рік.

Гумат калію: властивості і особливості застосування

Природне прагнення фермерів, садівників і городників – отримання якісного стабільно високого врожаю раз або навіть пару раз на рік. І якщо ще деякий час назад результат залежав від погодних умов, то на сьогоднішній день забезпечити ефективне вирощування різних культур вдається завдяки можливостям новітніх агротехнологій. Одна з найбільш дієвих і нескладних – використання гуматів.

Властивості та хімічний склад

Гумати – солі натрієві або калієві, які отримуються в результаті з’єднання гумінових кислот з катіонами натрію, магнію, кальцію або калію. Саме гумат і кислоти виступають головними хімічними складовими будь-якого ґрунту, його головним концентратом. На результативність більшості біохімічних процесів впливає в першу чергу якість гумусу, який знаходиться в ґрунті.

Утворення гумусу відбувається внаслідок переробки мікробами, що знаходяться в ґрунті, продуктів розпаду комах, рослин. Збільшенню частки гумусу сприяє дефіцит кисню. І, навпаки, при його надлишку, ґрунт окислюється і відбувається швидке вивітрювання.

Корисні властивості гумата калію

В результаті численних наукових досліджень була доведена здатність гуматів впливати на рослинність, воду і сам ґрунт 16 різними способами.

Серед них:

 • служити своєрідним бар’єром,  який передшкоджає проникненню отрут і важких металів в тканини рослин;
 • сприяти збільшенню частки поживних речовин;
 • прискорювати зростання культур;
 • змінювати відтінок ґрунту на більш темний, що підсилює його нагрівання від сонячних променів;
 • підвищувати якість та кількість врожаю.

Види гуматів

Розрізняють декілька видів гуматів, в залежності від типу вихідної сировини. Їх ефективність також визначається якісними характеристиками сировини. Висока концентрація кінцевого продукту виготовляється із значним вмістом гумінових кислот.

Рідкий

Найбільш популярним різновидом гумата калію виступає рідкий концентрат. Він темно-бурого кольору, містить 80% гумата, бурштинову і фульвові кислоти, калій. Цей різновид гумата калію відрізняється безперечною стимулюючою дією, а його величезна популярність пояснюється ще і простотою в застосуванні. Інструкція щодо кількості рідкого гумату калію для розбавлення у воді повинна бути детально вказана виробником в інструкції або на упаковці.

Сухий (порошок)

Гумат калію в порошковому вигляді надає яскраво виражену динаміку зростання і розвитку рослини:

 • сприяє зміцненню і розростанню кореневої системи;
 • в 2 рази знижує концентрацію нітратів;
 • активізує темпи дозрівання культур;
 • зміцнює імунну систему;
 • підвищує процентний вміст вітамінів, хлорофілу та інших поживних компонентів.

Добриво в порошковому вигляді також відрізняється зручністю в застосуванні, оскільки розчин для поливу виготовляється швидко безпосередньо перед використанням. Порошок легко розчинюється в воді.

Суфлер

Універсальний вид гумату, який виготовляють з покладів, що добувають з прісних водойм (містить гуміновий сапропель). Полив рослин цим мультикомплексним добривом здійснюється кожного другого тижня, починаючи з березня, і кожного шостого тижня в період спокою з жовтня місяця по лютий. Добриво розбавляється безпосередньо перед обприскуванням, не рекомендується заготовлювати його про запас.

До основних переваг суфлера відносяться:

 • стійкість до впливу зовнішніх факторів і підвищення захисних функцій рослин;
 • зміцнення кореневої системи;
 • збільшення поглинання рослинами кількості корисних мікроелементів з ґрунту;
 • прискорення проростання насіння і, як наслідок, – раннє дозрівання врожаю;
 • збільшення термінів зберігання.

Застосування гумату калію

Гумат калію значно прискорює проростання насіння, якщо його замочувати перед посадкою, це актуально і для черенків.

Замочування перед посадкою насіння

Розчин готується з 0,5г гумату (1/3 ч.ложка), який розчиняється в 1л води. Для цибулин витримка в приготовленій рідини необхідна до 8 годин, живців –  до 14 годин, насіння – добу (насіння квітів і огірків – 48 годин).

Для поливу

Оптимальна концентрація розчину для поливу рослин на 10 л води – 1 ст. ложка рідкого концентрату. Він може зберігатися в холодильнику протягом 1-го місяця, але в закритій щільно пластиковій тарі.

Відразу після висадки, розсаду слід полити підготовленим розчином і повторити процедуру в період утворення бутонів, а потім під час цвітіння.

Застосування гумату калію для обприскування і добрива

Дуже дієво підживлювати рослини максимумом корисних мікроелементів через листя – потрібно обприскувати їх розчином гумату через пульверизатор. Для цього 1 чайну ложку гумата розводять в 10 літрах води. При цьому витрата проготовленого розчину дуже економічна. Він може зберігатися в холодильнику протягом 1-го місяця, але в закритій щільно пластиковій тарі.

Відразу після висадки, розсаду слід полити підготовленим розчином і повторити процедуру в період утворення бутонів і потім під час цвітіння.

Використання добрива для обробки ґрунту

Поліпшити структуру ґрунту допоможе регулярна підгодівля гуматом калію. Для цього 50г сухого добрива перемішують з дрібним піском, бажано річковим, і рівномірно розкидують на ділянці в 10 кв.м. Потім ґрунт необхідно розпушити граблями.

Удобрення овочевих культур

Обробляти гуматом кабачки, буряк і моркву рекомендується в сезон до 4 разів. Картоплю перед посадкою краще замочити або зробити обприскування. Огірки і помідори потребують підгодівлі 3-4 разів.

Удобрення зелені

За сезон городню зелень необхідно поливати до 6 разів. Для обробки готується розчин з розрахунком 3-10л на 1 кв. метр. Приготування: 50-100мл концентрованого добрива на 10л води. Завдяки цьому значно поліпшується стійкість до захворювань, зберігається насичений смак, прискорюється проростання і зростання.

Підживлення плодово-ягідних рослин

Для цих культур гуматом калію обробляються саджанці і коріння, а також обприскуються інші частини кущів і дерев при необхідності. Рекомендується удобрювати плодово-ягідні культури гуматом з додаванням гербіцидів і пестицидів. Першу підгодівлю слід зробити до періоду цвітіння, потім під час зав’язування плодів і при дозріванні. Завдяки калію в плодах збільшується кількість цукрів, тому плоди при правильному графіку підгодівлі солодші.

При поливі використовують 50-100мл гумату калыю на 10л води, необхідно від 3л до 10л на 1кв.м, обприскування проводиться таким же розчином. Норма витрат – на 100кв.м. використовується 1,5-3л.

Удобрення садових квітів

Початок підживлення садових квітів припадає на період вегетації для багаторічних рослин і під час повного сходження у однорічних. Підживлення 3-6 разів потрібно проводити кожні 2-3 тижні. Для цього на 1л води використовується 50-100мл гумату для поливу, для обприскування 50-100мл на 10л води.

Стимуляція росту кімнатних рослин

Дуже важливо підгодовувати кімнатні рослини гумату калію, так як земля в горщику виснажується. Полив і обприскування дозволяє прискорити зростання і отримати якісне цвітіння. У період спокою (пізня осінь-зима) підживлення потрібне раз на півтора місяця, а з березня, коли починається активний ріст, – раз на два тижні. Розчин готується з розрахунку 5-100мл концентрату на 1л води. Рослинам повністю зволожують листя, а також поливають ґрунт до добре зволоженого стану.

Як часто застосовувати гумат калію

Загальні рекомендації такі, що удобрювати оптимально під час активного росту, починаючи з ранньої весни і до кінця літа, з періодичністю 1 раз в тиждень. Більш детальні рекомендації щодо застосування гумату калію вказані виробником.

Висновок

Численні відгуки садівників, городників та фермерів підтверджують високу ефективність гумату калію серед інших добрив, представлених на сучасному ринку. Правильне застосування цього виду добрива дає можливість збирати високі врожаї.

Гумат калію і капуста: способи застосування і результат

Органічне землеробство набуває все більшої популярністі не тільки серед садівників любителів, але і серед фермерів, а також великих аграріїв, ось чому фахівці сільського господарства переходять на вирощування сільгоспкультур без шкідливих хімічних добрив і підгодівлі. Одна з основних ролей в сучасній технології вирощування натуральних сільгоспкультур віддана по праву гумату калію.

Історія гумата калію

Більше 60 років тому професор Лідія Христєва, відома дослідниця в області хімії і сільського господарства спочатку виділила з ґрунту гумінові кислоти, а потім на практиці продемонструвала ефективність гумату калію. Виділений розчин професор використовувала для поливу кімнатних рослин, а через час помітила, що рослини прискорились в зростанні, стали пишнішими. Сьогодні препарати на основі гуматів використовуються для вирощування сільськогосподарських культур, плодів і квітів у багатьох країнах і користуються величезним попитом. Аграрії, зрозумівши ефективність і безпеку гуматів стали активно застосовувати їх у своїй діяльності. У чому ж переваги використання гумату калію?

Вплив гумату калію на різні культури

Сільськогосподарські культури, плодові дерева і декоративні рослини по різному реагують на підгодівлю гумату калію, орієнтовно їх можна розділити групи за ступенем впливу добрива і по результату його дії:

 • Всі овочеві культури дуже сильно реагують на гумат калію.
 • Добре «відгукуються» на підгодівлю гумату кукурудза, пшениця, просо, люцерна.
 • Слабо реагують на внесення гумату бобові культури.
 • Та мінімальний вплив гумату калію на гарбуз і соняшник.

Переваги гумату калію для капусти

Гумат калію успішно застосовується для вирощування капусти, так як:

 • підвищує врожайність культури, стимулює розвиток качанів і їх зростання;
 • покращує якість врожаю, у вирощеної капусти підвищується кількість вітамінів і корисних речовин;
 • виробляє стійкість розсади до посухи та заморозків;
 • стимулює імунітет до захворювань, зокрема до фітофторозу;
 • капуста, оброблена гумату калію відрізняється великим терміном зберігання.

Обробка капусти гуматом калію

Обробка насіння капусти перед посадкою 3-х кратна обробка капусти гуматом в період вегетації
За добу перед посадкою в робочому розчині на 10-15 годин 1. Через пару-трійку днів після того, як розсада висаджена у відкритий ґрунт; 2. в період формування качана – в фазу листової мутовки; 3. після другої обробки на 10-12 день
Робочий розчин для передпосівної обробки Робочий розчин для підгодівлі в період вегетації
У відрі води – 10 л води розчиняють 40 г препарату. Витрата робочого розчину на 1 кг насіння – 1 літр Витрата робочого розчину на 1 гектар – 0,4 літра

Обсяг робочого розчину гумату залежить від виду обприскувача і коливається від 50 до 300 л/га

Результат застосування гумату калію для капусти

Досвідчені аграрії, не перший рік використовують для вирощування капусти гумат калію, відзначають підвищення:

 • схожості насіння на 17-19%;
 • врожайності на 25-30%;
 • вітаміну С в качанах на 4-6 мг;
 • «Лежкости» качанів на 10-15%.

а також, зазначено:

 • поліпшення якості качанів – щільності та їх розміру;
 • зниження захворюваності капусти інфекціями та іншими захворюваннями.

Гумат калію – ефективне добриво для плодових дерев

Про натуральне добриво «гумат калію» багато садівників чули, та не всі застосовують його для вирощування плодів. Такий парадокс: рекламні статті про нові ефективні добрива читати ми не любимо, так як вважаємо їх «викачуванням» грошей. Однак садівники зі стажем давно випробували гумат на практиці і з успіхом користуються його корисними властивостями. Що ж являє собою гумат калію і чим він корисний?

Гумат калію – це натуральне добриво, створене на основі чистої витяжки гумінових кислот бурого вугілля, природний стимулятор росту.

Результат використання гумату калію на плодових деревах: яблунях, грушах, вишнях, черешнях, сливах, абрикосах на різних етапах:

1. Обробка гумату калію плодових дерев на фазі білого бутона:

 • підсилює їх стійкість до біотичних стресів і впливів;
 • виробляє стійкість до дії фітопатогенів;
 • підвищує імунітет до захворювань.

2. Підживлення плодових дерев в період формування зав’язі:

 • надає антистресову і адаптогенну підтримку;
 • сприяє формуванню зав’язі та їх збереженню;
 • не дає опадати зав’язі;
 • покращує товарні показники плодів.

3. Підживлення в період наливу плодів:

 • прискорює терміни дозрівання плодів;
 • покращує їх товарні якості – смакові, колір, терміни зберігання;
 • сприяє збільшенню врожаю;
 • знижує рівень нітратів.

4.Обробка плодових дерев в осінній період:

 • підвищує стійкість дерев до грибкових захворювань і стресів.

Як застосовувати гумат калію в саду для плодових дерев?

Перед посадкою саджанці плодових дерев і чубуки занурюють в робочий розчин гумату калію концентрацією 0,008% на третину довжини і витримують в ньому 2-3 доби.

Потім висаджують в ґрунт і через 10 днів рясно поливають водою. Така обробка гуматом калію перед посадкою сприяє кращому укоріненню і приживлюваності. Після висадки цибухів в розплідник, їх також необхідно поливати розчином гумату 0,005-0,008% 2 рази з інтервалом в два тижні.

Як приготувати робочий розчин гумату для плодових дерев

100 літрів води + 100 грам 8% концентрату гумата.

Виноград рекомендується обприскувати розчином гумату 0,005-0,008% двічі на період вегетації:

 • в період утворення бутонів;
 • в фазу наливу грон.

Як приготувати робочий розчин для плодових дерев

1000-1200 л води + 1-1,2 літра концентрату гумата. Отриманим робочим розчином обробити 1 гектар.

Для позакореневого обробки плодових дерев садівники застосовують гумат калію з агрохімікатами, рекомендованими для певної кліматичної зони, крім хлорокису йоду і бордоської рідини.

Позакоренева обробка дерев гуматом калію в фермерських господарствах проводиться за допомогою тракторних обприскувачів – ОВТ-1, ОВС. Норма витрат розчину на один гектар – 1000-1200 літрів на гектар.

Обробка садів проводитися 4 рази в період вегетації:

Користь гумату калію для плодових дерев

Позакоренева обробка плодових дерев (обприскування розчином гумату калію 0,008-0,01%) збільшує врожайність плодів на 25-35 центнерів з гектара.

Важливо!

Не можна проводити обробку плодових дерев при яскравій сонячній погоді, так як листя можуть «згоріти». Найкращим часом для проведення обробки вважається ранній ранок або вечір. Можна обробляти дерева і вдень, але тільки в похмуру погоду не менше ніж за 3-4 години до дощу.

Не проводять обробку плодових дерев робочим розчином гумату калію при температурі нижче +10 і вище +28

 • після цвітіння дерев;
 • в період опадання зав’язі;
 • в фазу закладки квіткових бруньок;
 • та під час розвитку плодів.

Гумат калію – краще натуральне добриво для декоративних рослин!

Виростити кімнатні квіти пишними і здоровими – не так просто, як здається: процес пов’язаний з безліччю турбот. Але, то задоволення, яке отримуєш, дивлячись на буйство фарб, перекриває всі незручності і клопіт.

Одна з головних турбот квітникарів – правильний підбір добрив, адже невеликий обсяг ґрунту в горщиках не покриває необхідність рослин в поживних елементах, що часто позначається і на зростанні кімнатних рослин, і на їх зовнішньому вигляді.

А щоб декоративні рослини завжди виглядали на «відмінно», необхідно вчасно «підгодовувати» домашні рослини.

Відмінним натуральним стимулятором росту рослин є гумат калію. Так, так, його використовують не тільки для поліпшення і підвищення врожаю сільгоспкультур, винограду і плодових дерев. Квітникарі успішно використовують гумат калію для підтримки краси і здоров’я декоративних рослин, квітів та кущів.

Як використовувати гумат калію?

 • Замочування насіння, живців і саджанців

За добу перед посадкою проводиться замочування насіння, живців і саджанців декоративних і квітучих рослин на 10-15 годин. Що дає замочування в гуматі? У рослин підвищується енергія проростання і збільшується відсоток схожості насіння, рослини стають більш захищеними від поверхневих інфекцій і грибкових захворювань.

 • Полив і позакореневе підживлення (обприскування рослин)

Позакореневе підживлення декоративних рослин стимулює їх зростання, формування і розвиток, забезпечуючи ріст бутонів і пишне цвітіння.

 • Обробка декоративних рослин гуматом калію (полив і обприскування)
Однорічні рослини Багаторічні рослини Декоративні кущі
Рекомендована 2-кратна обробка розчином гумату калію (полив) Багаторічні обробляються робочим розчином гумату калію для поливу 4 рази (полив) Рекомендується обробляти газони і декоративні кущі раз кожні два тижні (обприскування)
1) в період утворення бутонів 1) ранньою весною
2) під час цвітіння декоративних рослин 2) через 21 день після першої обробки
3) під час утворення бутонів

4) під час цвітіння

Приготування робочого розчину гумату

Замочування насіння, цибулин, саджанців, живців Позакореневе обробка (обприскування) Полив рослин
1 літр води + 10 мл рідкого гумату калію 1 літр води + 5 мл рідкого гумату калію 5 літрів води + 5 мл рідкого гумату калію

Витратні норми розчину гумату калію

 • Обприскування проводиться до повного змочування поверхні листків;
 • При поливі використовуються стандартні норми поливу.

Результат використання гумату калію для декоративних рослин – очевидний!

Використання в якості добрива гумату калію для домашніх рослин і квітів гумата калію сприяє:

 • поліпшенню зовнішнього вигляду і декоративних якостей рослин в зимові місяці;
 • поліпшенню приживлюваності при пересадці або посадці рослин;
 • рясного тривалого цвітіння;
 • швидкому формуванню і росту кореневої системи рослин і наземної частини, а також:
 • запобігає відкладенню солей в ґрунті.

Троянда + гумат = пишний сад

Сучасний ринок декоративних рослин пропонує неймовірний вибір цих розкішних квітів – різних за формою, розмірами, часом неймовірних відтінків. Жінки з задоволенням вирощують цю унікальну квітку в своїх садах.

Але, троянди люблять хороший догляд і харчування, чуйні на підгодівлю.

Виростити троянду легко і важко одночасно. Здається, все просто: купив на ринку або в спеціалізованому магазині вподобаний сорт, приніс в сад, вибрав місце і посадив – все, чекай, коли виросте ароматний кущ і радій! Але ж ні! Насправді, не все так просто і такий підхід у вирощуванні цієї квітки не принесе результатів. Чому? Щоб виростити хоча б одну троянду, потрібен серйозний підхід.

Як висаджувати кущі троянд?

Незалежно від того, зібралися ви висаджувати живці або готові кущі, висаджуйте на 1 квадратний метр 2-4 саджанця. Якщо висаджувати троянди в гущі, є ризик зараження кущів грибковими захворюваннями, при більш рідкісній посадці розарій може зарости бур’янами.

Роза – примхлива «панночка»

Одне з основних умов для вирощування троянд – захист кущів від грибка і захворювань. Досвідчені садівники роблять це до розпускання бутонів, а також в період цвітіння.

Троянди прискіпливі до ґрунту:

 • якщо на ділянці глинистий, важкий ґрунт – додайте в неї компост або пісок;
 • якщо ґрунт піщаний, рекомендується додати глину і перегній.

Обрізка

Трояндам необхідна обрізка і без цього виду догляду ніяк не обійтися. Після зими видаляємо всі слабкі або підмерзлі гілки і пагони, обрізаємо старі гілки не шкодуючи, під самий корінь. Зів’ялі квіти рекомендується видаляти з частиною пагону. Для чого потрібна обрізка?

Постійна обрізка омолоджує кущі, надає їм сили для формування і зростання нових бутонів.

Гумат калію – природний стимулятор росту для троянд

Будь-якому ґрунту потрібно добриво. Багато садівників відкрили для себе природний стимулятор росту – гумат калію.

Для кущів троянд викопують квадратну яму півметрової глибини. Посаджені в яму кущі троянд протягом тижня активно поливають розчином гумату калію. Досвідчені квітникарі на досвіді переконалися, що після тижневого харчування троянд гуматом калію, рослини краще вкорінюються, давали велику кількість нових молодих пагонів.

До речі, якщо постійно використовувати робочий 0,015% розчин цього натурального стимулятора росту для підгодівлі, можна насолоджуватися рожевими бутонами на два тижні раніше за встановлений термін. До речі, квіти і бутони ростуть набагато більші, ніж у необроблених «побратимів».

Як проводиться обробка живців і кущів троянд гуматом калію?

Обробка гумату калію живців і саджанців троянд Обробка в період вегетації
За добу перед посадкою замочити живці або саджанці на 10-15 годин Обробку в період вегетації рекомендується проводити 4 рази:

1) на початку вегетації;

2) в період бутонізації;

3) після першого цвітіння;

4) після другого цвітіння.

Як приготувати робочий розчин?

Для замочування живців і саджанців троянд Для позакореневого обробки троянд (обприскування) Для поливу
1 літр + 10 мл рідкого гумату 1 л води + 60 мл рідкого гумату 10 літрів + 10 мл гумату калію

Норми витрат робочого розчину

 • обприскування: на 100м витрачається 3-6 літрів;
 • полив: на 10 м2 «йде» 10-20 літрів робочого розчину гумату калію.

Як підвищити урожай цукрових буряків?


Цукрові буряки – культура, що не терпить промахів в агротехніці. Аж надто дорого обходиться фермерам її вирощування, щоб через випадково допущеної помилки втрачати урожайність і цукристість цукрових буряків.

Відмінна альтернатива всім органічним добривам, на думку аграріїв, – гумат калію. Його головна відмінність від інших добрив в економічності (вартість обробки одного гектара площі менше, ніж вартість обробки іншими добривами).

Але, справа навіть не в ціні: хто хоч раз використав це натуральне добриво і побачив його ефективність вже через рік застосування. Більшість аграріїв стверджують, що урожай після обробки насіння і посівів гумату калію збільшується.

Замочування насіння

Що дає замочування насіння перед посівом в розчині гумату калію?

У насіння цукрових буряків підвищується енергія проростання, посилюється опірність поверхневим захворювань і фітофторозу, поліпшується схожість насіння.

 • Полив і листове обприскування рослин

Що дає полив і листове обприскування буряків гумату калію?

Натуральне добриво стимулює ріст рослин, сприяє розвитку кореневої системи.

 • Обробка насіння цукрових буряків
Обробка насіння 2-х кратна обробка посівів цукрових буряків у вегетаційний період
КОЛИ?
Перед посівом проводять протруювання насіння цукрових буряків гумату калію + будь-які протруйники 1) при появі сходів і 4-6 справжніх листків;

2) в період появи 6-8 справжніх листків до змикання буряка в рядах

ВИТРАТНІ НОРМИ
Робочий розчин: 0,3 л рідкого гумату калію на 10 л (відро) води або протруйників Витрата на одну тонну 10 л робочого розчину Витрата рідкого гумату на 1 гектар 2 літри

Ефект від застосування гумату

 • збільшується врожайність;
 • підвищується схожість насіння, енергія проростання;
 • розвивається потужна коренева система;
 • підвищується стійкість рослин до хвороб, несприятливих умов погоди – посухи, морозу, надмірної вологи;
 • до 1,5% збільшується вміст цукру; збільшення кількості зібраного цукру до 1-ї тонни з гектара;
 • знижуються норми внесення добрив і отрутохімікатів до 30%;
 • прискорюються терміни дозрівання цукрових буряків.

Для досягнення максимального результату рекомендується використовувати гумат калію спільно з пестицидами і рідкими мінеральними добривами, які змішують в одній ємності. Робочий розчин готують тільки перед використанням. Обробка повинна проводитися до полуженного сонцестояння або у вечірній час, щоб уникнути опіків рослин, бажано в безвітряну погоду.

Вплив гумату калію на стан і структуру ґрунту

Дослідним шляхом доведено, що гумат калію позитивно впливає на ґрунт:

 • покращує її структуру, а також проникність води і повітря;
 • відновлює родючість;
 • підвищує її здатність утримувати вологу;
 • зв’язує важкі метали і радіонукліди, тим самим запобігаючи їх попаданню в рослини.