Троянда + гумат = пишний сад

Сучасний ринок декоративних рослин пропонує неймовірний вибір цих розкішних квітів – різних за формою, розмірами, часом неймовірних відтінків. Жінки з задоволенням вирощують цю унікальну квітку в своїх садах.

Але, троянди люблять хороший догляд і харчування, чуйні на підгодівлю.

Виростити троянду легко і важко одночасно. Здається, все просто: купив на ринку або в спеціалізованому магазині вподобаний сорт, приніс в сад, вибрав місце і посадив – все, чекай, коли виросте ароматний кущ і радій! Але ж ні! Насправді, не все так просто і такий підхід у вирощуванні цієї квітки не принесе результатів. Чому? Щоб виростити хоча б одну троянду, потрібен серйозний підхід.

Як висаджувати кущі троянд?

Незалежно від того, зібралися ви висаджувати живці або готові кущі, висаджуйте на 1 квадратний метр 2-4 саджанця. Якщо висаджувати троянди в гущі, є ризик зараження кущів грибковими захворюваннями, при більш рідкісній посадці розарій може зарости бур’янами.

Роза – примхлива «панночка»

Одне з основних умов для вирощування троянд – захист кущів від грибка і захворювань. Досвідчені садівники роблять це до розпускання бутонів, а також в період цвітіння.

Троянди прискіпливі до ґрунту:

  • якщо на ділянці глинистий, важкий ґрунт – додайте в неї компост або пісок;
  • якщо ґрунт піщаний, рекомендується додати глину і перегній.

Обрізка

Трояндам необхідна обрізка і без цього виду догляду ніяк не обійтися. Після зими видаляємо всі слабкі або підмерзлі гілки і пагони, обрізаємо старі гілки не шкодуючи, під самий корінь. Зів’ялі квіти рекомендується видаляти з частиною пагону. Для чого потрібна обрізка?

Постійна обрізка омолоджує кущі, надає їм сили для формування і зростання нових бутонів.

Гумат калію – природний стимулятор росту для троянд

Будь-якому ґрунту потрібно добриво. Багато садівників відкрили для себе природний стимулятор росту – гумат калію.

Для кущів троянд викопують квадратну яму півметрової глибини. Посаджені в яму кущі троянд протягом тижня активно поливають розчином гумату калію. Досвідчені квітникарі на досвіді переконалися, що після тижневого харчування троянд гуматом калію, рослини краще вкорінюються, давали велику кількість нових молодих пагонів.

До речі, якщо постійно використовувати робочий 0,015% розчин цього натурального стимулятора росту для підгодівлі, можна насолоджуватися рожевими бутонами на два тижні раніше за встановлений термін. До речі, квіти і бутони ростуть набагато більші, ніж у необроблених «побратимів».

Як проводиться обробка живців і кущів троянд гуматом калію?

Обробка гумату калію живців і саджанців троянд Обробка в період вегетації
За добу перед посадкою замочити живці або саджанці на 10-15 годин Обробку в період вегетації рекомендується проводити 4 рази:

1) на початку вегетації;

2) в період бутонізації;

3) після першого цвітіння;

4) після другого цвітіння.

Як приготувати робочий розчин?

Для замочування живців і саджанців троянд Для позакореневого обробки троянд (обприскування) Для поливу
1 літр + 10 мл рідкого гумату 1 л води + 60 мл рідкого гумату 10 літрів + 10 мл гумату калію

Норми витрат робочого розчину

  • обприскування: на 100м витрачається 3-6 літрів;
  • полив: на 10 м2 «йде» 10-20 літрів робочого розчину гумату калію.