Рідкий гумат калію від “Галичина”: особливості виробництва та основні переваги

«Гумат калію» – рідке органо-мінеральне натуральне добриво містить 80% гумінових речовин, давно відомо аграріям і садівникам-любителям як природний, екологічно чистий і ефективний стимулятор росту і розвитку сільськогосподарських і декоративних культур.

Проводиться гумат калію від “Галичина” з низинного торфу. Основна відмінність добрива від аналогів інших виробників:

 • високий ступінь очищення,
 • підвищений вміст корисних для рослин мікроелементів, амінокислот, цукрів, природних антибіотиків.

Доведено на практиці: використання Гумата калію для удобрення та обробітку рослин знижує собівартість сільгосппродукції, підвищує врожайність, і як результат – збільшує прибуток.

Де використовується?

Гумат калію застосовують для удобрення та обробітку всіх сільськогосподарських культур – овочів і фруктів, ягід і плодових дерев, зелені, декоративних рослин і квітів в теплицях і на відкритому грунті

Добриво підвищує відсоток схожості насіння, підсилює ріст картопляних бульб, покращує приживлюваність розсади і сприяє швидкому укоріненню саджанців.

Вплив гумат калію на культури

Сприятливий вплив гумату калію на ріст і плодоношення сільгоспкультур відбувається завдяки головному елементу – фізіологічно активній формі калієвих солей гумінових кислот торфу. Аграрії, які використовують гумати для обробки сільськогосподарських культур, відзначають активний розвиток кореневої системи цих культур, поліпшення всмоктування вологи кореневою системою та кореневого живлення.

Дія гумата калію на рослини відбувається комплексно: добриво надає силу рослинам, покращує їх стійкість до хвороб, посухи та заморозків, викликає прискорення обміну речовин, активізує фотосинтез, а також сприяє збільшенню біомаси. Крім того, натуральне добриво підвищує врожайність і якість сільськогосподарських культур, відновлює родючість ґрунтів.

Технологія виробництва

Виробництво рідкого органо-мінерального добрива «Гумат калію» налагоджено з низинного торфу – сировини природного походження, отже, «Гумат калію» – екологічно чисте добриво, до складу якого входять в величезній кількості фізіологічно активні речовини – продукти гуміфікації рослинних залишків і життєдіяльності мікроорганізмів. Склад торфу включає корисні для рослин елементи: пептиди, вуглеводи, ферменти, антибіотики і природні стимулятори росту.

Солі гумінових кислот – саме фізіологічно активна речовина, що отримується в процесі спеціальної обробки торфу. Але, головна відмінність процесу виробництва рідкого добрива «Гумат калію» від виробництва аналогічних продуктів інших виробників – нова, удосконалена італійська технологія з розробок і виділенню гумінових кислот. Завдяки цій технології мікроелементи знаходяться в формі органосполук (тобто у вигляді хелатних сполук) і легко засвоюються рослинами.

За італійською технологією виробництва гумату калію, гумінові кислоти та інші біологічно активні речовини переводяться в доступний для рослин стан, тобто в процесі переробки торфу гумінові кислоти перетворюються в розчинні у воді фізіологічно активні солі – гумати калію і фульвати калію.

Ефекти від застосування Гумата калію – очевидні:

 • 1. Поліпшується структура ґрунту. Добриво сприятливо впливає на ґрунт, покращуючи його фізичні, біологічні та хімічні характеристики. Гумат калію зв’язує важкі метали, органічні токсиканти і радіонукліди, тим самим запобігаючи їх потраплянню в рослини. Запобігаючи потрапляння в рослини шкідливих речовин, гумат калію не тільки виконує захисну функцію. Але і сприяє активному росту і розвитку рослин.
 • 2. Гумат діє на рослини як стимулятор росту. При замочуванні в розчині гумату калію насіння або при позакореневій обробці рослин відбувається стимуляція зростання культур, істотно скорочуються терміни вегетації і дозрівання рослин, підвищується їх врожайність.
 • 3. Економічна вигода. Гумат калію вносять разом з іншими добривами, при цьому він не вступає з ними в реакцію, що дозволяє не тільки уникнути зайвих витрат на добрива, а й знизити шкоду отрутохімікатів на сільськогосподарські культури від їх внесення. Ґрунти, оброблені Гуматом калію, вимагають на 30-50% менше мінеральних добрив – селітри, нітроамофоски, що значно знижує собівартість продукції.
 • 4. Відновлюється родючість ґрунтів. Гумат калію стимулює природну ґрунтову мікрофлору, протистоїть корозії ґрунтів. Потрапляючи в ґрунт, добриво вступає в реакцію з магнієм, кальцієм, залізом і алюмінієм, утримуючи таким чином вологу і кисень, утворюючи рухливі комплекси з корисними мікроелементами, які потім потрапляють в рослини через кореневу систему.
 • 5. Гумат калію забезпечує екологічну безпеку сільськогосподарської продукції – він пов’язує важкі метали і радіонукліди, знешкоджуючи їх. Через високу техногенного навантаження сучасного світу екологічний стан ґрунтів залишає бажати кращого. Шкідливі речовини, які осідають в ґрунтах, через кореневу систему потрапляють в рослини. Наявність в сільгосппродукції важких металів – свинцю, ртуті, кадмію, хрому негативно позначається на здоров’ї людини і тварин. Урожай, з високим вмістом важких металів, однозначно буде забракований екологічним контролем над сільгосппродукцією. Після обробки рослин Гумат калію і потрапляння речовини в рослини вони будуть захищені від шкідливих речовин.
 • 6. Гумат калію підсилює здатність піщаних ґрунтів утримувати вологу. Оброблений гумату калію піщаний ґрунт, підвищує його здатність утримувати вологу в 10 разів.
 • 7. Гумат калію підвищує імунну систему рослин, стійкість до хвороб і несприятливих погодних умов.

Переваги Гумата калію перед аналогічними добривами:

 • гумат калію, вироблений з низинного торфу – найскладніший і цінний з вироблених аналогів;
 • відрізняється високим вмістом гуминовой кислоти – 80%;
 • всі складові добрива – мікроелементи, гумінові і Фульвіо-кислоти містяться в Гумат калію в рухомій формі. Рослини засвоюють їх на всі 100 %%;
 • вироблений з натурального екологічно чистого продукту, гумат калію не містить консервантів;
 • має необмежений термін придатності;
 • відрізняється низькими нормами витрати на 1 гектар і високою економічною віддачею від сільгоспвиробництва.

 

Застосування Гумата калію в сільському господарстві підвищує врожайність культур і якість сільськогосподарської продукції. Наприклад, вміст клейковини пшениці і білка в кукурудзі підвищується на 1-2 одиниці, олійність соняшнику збільшується на 2-3%, цукру в цукровому буряку – на 10-15%, овочеві культури і картопля дають урожай на 20-25% більше, ніж необроблені культури, кавуни на 50%.

Завдяки гумату калію підвищується відсоток зійшли насіння, краще приживається розсада і швидше вкорінюються саджанці, бульби картоплі дають дружні швидкі сходи.