Рекомендації щодо застосування гумату калію торф’яного рідкого для плодово-ягідних культур та винограду

Гумат калію доцільно застосовувати при вирощуванні винограду і плодово-ягідних культур шляхом замочування цибухів перед кільцюванням, прищепленої лози перед щепленням, плодових і ягідних саджанців перед висадкою з наступним обприскуванням і поливом кущів винограду, ягідників і плодоносних дерев.

Чубуки та саджанці перед посадкою занурюють на 1/3 довжини в 0,008% робочий розчин гумату калію і витримують від 24 до 72 годин. Після висадки через 7-10 днів – полив водою. Такий прийом сприяє кращому укоріненню і приживлюваності саджанців. Чубуки після висадки в розплідник рекомендується двічі полити 0,005-0,008% робочим розчином гумату калію з інтервалом 10-15 днів.

Для приготування 100 грам робочого розчину 8-% концентрат розводять в 100 літрах води. Обприскування винограду 0,005-0,008% робочим розчином гумату калію рекомендується проводити 2-3 рази за вегетацію: у фазу бутонізації, після цвітіння, у фазі наливу ягід.

Приготування робочого розчину: 1-1,2 літрів концентрату гумата калію розвести в 1000-1200 літрах води і отриманим розчином обробити один гектар. У садах і виноградниках для позакореневої обробки гумат калію можна застосовувати спільно з тими отрутами, які рекомендуються для даної зони (за деякими виключеннями). Позакореневі обробки плодових дерев робочим розчином гумату калію можна проводити тракторними обприскувачами – ОВТ-1, ОВС – при витраті робочого розчину – 1000-1200 літрів на гектар.

Обробку садів доцільно проводити 4 рази за вегетацію: після цвітіння, у фазі початку фізіологічного опадання зав’язі, в період закладки квіткових бруньок, в період росту плодів. Обприскування гуматом калію плодових рослин у фазі закладки квіткових бруньок позитивно позначається і на врожаї наступного року. Обприскування плодових дерев (яблуні, груші) 0,008% -0,01% робочим розчином гумату калію збільшило врожайність на 20-32 центнери з гектара. На суниці обробку гуматом калію двох-трирічних посадок проводять три рази за вегетацію: перед бутонізацією, по зеленій зав’язі, після збору ягід. Підживлення слід проводити на другий і наступні роки вирощування суниці.

Приготування робочого розчину: 10г гумата калію концентрату розвести в 10 літрах води. Витрата робочого розчину – 1,2 літра на 1м2. Дворічні кущі смородини обприскують гуматом калію в червні-липні чотири рази з інтервалом 7-10 днів, до збору ягід під корінь.