Рекомендації щодо застосування гумату калію торф’яного рідкого для баштанних та квітково-декоративних культур

Гумат калію стимулює розвиток кореневої системи, збільшує схожість, скорочує терміни проходження фенологічних фаз, дозрівання плодів. Для передпосівної обробки насіння баштанних культур рекомендується застосовувати робочий розчин гумату калію концентрацією 0,008% -0,01%. Тривалість замочування насіння – 18-20 годин. Для приготування робочого розчину 10г концентрату гумата калію розводять у 10 літрах води. Обприскування робочим розчином гумату калію по вегетації слід проводити у фазі утворення батогів і повторно – через 15-20 днів.

Робочий розчин гумату калію можна застосовувати при вирощуванні висадженої в грунт розсади, замочуванні живців, поливі газонів та декоративних культур. Це сприяє більш ранній вигонці розсади, кращої її приживлюваності, рясному цвітінню квіткових культур, збільшення кількості квітконосіїв і діаметра квіток. Для замочування живців квіткових і декоративних культур рекомендується застосовувати робочий розчин гумату калію концентрацією 0,01-0,008%. Тривалість експозиції – 10-48 годин залежно від виду та віку культур.

Для однорічних квіткових культур обробки по вегетації доцільно проводити два рази: у фазу бутонізації та у фазу цвітіння. Для багатьох літніх квіткових культур передбачені наступні обробки: обприскування ранньою весною багаторічних рослин, що перезимували, 0,002-0,005% робочим розчином гумату калію; в період інтенсивного росту рослини приблизно через три тижні після першого; в період бутонізації; при необхідності в період цвітіння. Бажано провести осінні підживлення всіх багаторічників робочим розчином гумату калію в цілях підвищення морозостійкості рослини.

Використання 0,005% розчину гумату калію на крупноцвіткових хризантемах призвело до того, що розвиток рослин прискорився на три тижні, стала краще розвиватися коренева система, навіть у порівнянні з рослинами на яких застосовувалися спеціальні стимулятори росту – гетероауксину.