Краще за всіх добрив: переваги гумата калію!

Економічна альтернатива всім органічним добривам – гумат калію. Від перегною, компосту, біогумусу і сапропелю його вигідно відрізняє більш низька вартість обробки 1 гектара.

 • Регулярне застосування гумату калію гарантує високі врожаї сільськогосподарської продукції і екологічну чистоту.
 • Ще одна перевага гумата – добриво можна застосовувати як самостійно, так і в комплексі з іншими. Спільне використання гумату калію з мінеральними добривами істотно, до 20-30%, економить необхідні дози мінеральних добрив, підгодувавання, отрутохімікатів. При цьому не тільки значно знижується собівартість сільськогосподарської продукції, але підвищується її якість.
 • До складу гумату калію входить аморфний кремнезем, який сприяє активізації обміну речовин в клітинах рослин, що підвищує якість культур.
 • Препарат можна застосовувати на різних стадіях: на одній, або на всіх відразу. Застосування гумату калію на всіх стадіях розвитку рослин – більш ефективно: врожайність сільськогосподарських культур підвищується в середньому на 20-40% при мінімальних витратах.

Економічна доцільність

Економічна доцільність застосування гумату калію – доведено на практиці:

1. Застосування гумату калію на всіх стадіях розвитку сільськогосподарської культури значно скорочує норми внесення мінеральних добрив, як результат – знижується собівартість сільгосппродукції. Застосування гумату калію дозволяє істотно зменшити норми внесення мінеральних добрив, зокрема мінеральної селітри. Якщо сільськогосподарські культури обробляються спільно гумату і мінеральним добривом, спочатку вносять аміачну селітру за традиційною технологією, але зменшену на 30-50% дозу, потім культури обробляються гумату калію. Наукові дослідження наведеного агротехнічного методу, практичне застосування його фермерськими господарствами протягом декількох років, довели, що при спільному застосуванні аміачної селітри і гумата калію доза аміачної селітри зменшується вдвічі. При використанні спільного методу – внесення в ґрунт аміачної селітри і гумата калію вартість 1 гектара культур становить близько 100 грн, сільгоспвиробники економлять близько 50 гривень тільки на одному гектарі. Завдяки використанню гумата калію істотно знижуються витрати на внесення підгодівлі рослин.

2. Використання гумату калію дозволяє отримувати набагато більший урожай якісних, здорових і екологічно чистих культур.

Вплив гумату калію на сільгоспкультури:

Назва культури

Результат впливу гумату

Горох

 

Обробка насіння гороху гумату калію підвищує схожість культури на 4%, а врожайність – на 9,8%. Підвищена врожайність досягалася завдяки збільшенню бобів на рослині на 11,4%, числа насіння горошин в рослині – на 7,2%, маси насіння з одного куща рослин – в середньому маса виросла на 8,5%
Картопля

 

В результаті обробки картоплі гумату калію на 3% знизилася поразку культури грибковими захворюваннями, і на 18,2% підвищився урожай картоплі. Суттєво покращилась якість продукції – підвищилася маса сухої речовини, крохмалю, при цьому вміст нітратів знизилося в два рази. При спільному застосуванні гумату калію з мінеральними добривами врожайність картоплі збільшилася в два рази вище, ніж звичайно.
Цукровий буряк

 

Схожість цукрових буряків збільшилася після застосування гумату на 9%. Надбавка врожайності цукрових буряків склала 18%.
Кукурудза

 

Найкращий результат показала комплексна обробка гумату калію – спочатку замочування насіння, і дві наступні позакореневе обробки. Урожайність підвищилася на 10%, Зміст в кукурудзі фосфору, білка, азоту збільшилась на 1,5%
Томати

 

Збільшення врожаю склало 29,7%.
Цибуля

 

Відзначено збільшення врожаю на 20,6%.

Підведемо риску: основні переваги гумата:

 • Економічний препарат, зручний у використанні,
 • добре розчиняється в воді, легко засвоюється культурами;
 • сприяє активному живленню рослин;
 • активізує імунну систему рослин;
 • стимулює інтенсивний розвиток кореневої системи;
 • сприяє збільшенню вмісту вітамінів, цукрів та інших корисних речовин в сільгосп продукції;
 • скорочує терміни дозрівання культур на 10-12 днів;
 • значно збільшує врожайність всіх культур на 10-40%;
 • сприяє стійкості рослин до несприятливих погодних умов – посухи, заморозків, перезволоження;
 • гумат калію має властивість знижувати вміст нітратів овочах і фруктах, в зелені в два рази;
 • застосування гумату знижує необхідну кількість отрутохімікатів на 10-15%, кількість мінеральних добрив на 20-30%;
 • препарат збільшує на 20-30% результативність мінеральних добрив, за рахунок кращого засвоєння їх рослинами;
 • гумат калію має властивість зв’язувати шкідливі речовини, тим самим забезпечуючи екологічність продукції;
 • препарат нешкідливий для здоров’я людей і тварин: не містить канцерогенних і токсичних речовин, не викликає алергії.