Коронована особа – троянда

Ну хто з жінок не любить квіти! Квіти люблять всі, і це відомий факт! У будь-якому саду, на будь-якому присадибній ділянці у господинь круглий рік розквітають ці дивовижні рослини. Починаючи з ранніх весняних місяців – березень та квітень, і закінчуючи глибокою осінню, квіти радують садівників-любителів та оточуючих своїм різнобарв’ям і ароматами. Без сумніву, королева жіночих сердець і особлива гордість квітника – троянда! Яких тільки сортів не побачиш на сучасному ринку! І жінки з величезним задоволенням висаджують «королеву квітів» на своїх ділянках.

Насолоджуватися цвітінням цих дивовижних квітів можна вже з травня, а закінчують своє цвітіння троянди в жовтні. Немає нічого  прекраснішого, ніжного рожевого бутона, покритого інієм …

Як садити троянди?

Процес вирощування красивих квітучих рослин – складний і одночасно простий. Здається, що складного купити вподобаний сорт троянди, посадити кущ на обраному місці – і все, чекай, коли зацвіте, радуйся красі! Але, ви, ж розумієте, що насправді все не так. Виростити прекрасну, пишно квітучу рослину – справа серйозна і вимагає уважного і ретельного підходу, врахування значущих чинників:

  • склад ґрунту. (Якщо ґрунт глинистий, важкий – обов’язково додайте пісок або компост. У піщаний ґрунт необхідно додати глину або перегній.
  • захисту рослин від хвороб і грибків. Обробку і захист трояндових кущів найкраще робити до розпускання бруньок, можна і вчасно цвітіння.

Будь-який ґрунт потребує внесення добрив. Досвідчені квітникарі рекомендують використовувати стимулятор росту рослин – гумат калію.

Незалежно від того, висаджуєте ви живці троянд, або цілі кущі, розраховуйте посадку так: на 1 квадратний метр 2-4 саджанця. Посадіть троянди тісніше, виникне ризик захворювання рослин грибковими інфекціями, посадіть рідше – розарій заросте бур’янами. Для саджанця троянди готують квадратну яму, глибиною 50 см. Після рясного поливу, додавання добрив, коні троянд присипають. Висаджені саджанці та молоді рожеві кущі рекомендується протягом тижня поливати розчином гумату калію. Досвідченими шляхом доведено: гумат калію сприяє розвитку кореневої системи, кращому укоріненню, дає більшу кількість нових молодих пагонів. Буйне цвітіння забезпечить гумат калію Досвідчені квітникарі рекомендують застосовувати 0,015% розчин гумату калію для позакореневого підживлення троянд. Що це дасть?

  • По-перше, квіти розквітнуть на 15 днів раніше за встановлений термін.
  • І бутони, і самі квітки будуть більшими побратимів, які не оброблених гуматом;
  • Підвищується імунітет рослин, знижується рівень захворюваності.

Ще один вид догляду за трояндами, без якого неможливе пишне цвітіння – обрізка рослин. Навесні, після зимівлі, рекомендується видалити всі слабкі і підмерзлі пагони, зрізуючи старі пагони під самий корінь. Відцвілі, зів’ялі квіти видаляють разом з частиною пагону. Регулярна обрізка кущів омолоджує рослини, надаючи їм сил для зростання нових бутонів.