Хто сказав, що кавуни ростуть тільки на півдні?

Літо – пора кавунів! Але, деякі городники скаржаться на те, що ця смачна і соковита ягода, ну, ніяк не хоче рости в місцевих умовах: мовляв, виростити кавуни можна тільки в південних районах! Як же вони не праві! Щоб кавуни виросли цукрові, соковиті і стиглі, потрібно застосовувати добривогумат калію плюс, садити районовані сорти і тоді результат не змусить чекати: в кінці літа у вас на столі буде стиглий і соковитий кавун! Гумат калію – натуральне добриво, створене на основі гумінових кислот, отриманих з торфу.

Як відомо, кавуни беруть початок з маленької насінини, яку городники висаджують в ґрунт. Вибравши насіння потрібного сорту, їх необхідно підготувати до висадки:

  • замочити;
  • загартувати;
  • підгодувати.

Для отримання дружних сходів рослин, для збільшення їх стійкості до несприятливих погодних умов – холоду, посухи та хвороб, за добу перед посадкою витримаєте насіння в розчині гумату калію кімнатної температури.

Насіння кавунів можна висівати у відкритий грунт вже в кінці квітня – початку травня. Якщо весна виявилася затяжний, а кавуни отримати хочеться якомога раніше, накрийте землю плівкою і коли ґрунт прогріється до 16 ° С – висаджуйте. Лунки під кавуни необхідно рясно полити водою, не забувши додати гумат калію. Будучи натуральним добривом і відмінним стимулятором росту гумат калію зменшить термін вегетації і смачні солодкі кавуни з’являться у вас на столі раніше, ніж у інших.

Підживлення кавунів рекомендується проводити протягом сезону 2-3 рази:

  • перша підгодівля і друга – під час появи перших трьох листків;
  • третя через 15-20 днів після другої, але до початку зав’язування кавунів.

В якості додаткового добрива до гумату калію можна використовувати золу і перегній.

ВАЖЛИВО! Не використовуйте для добрива кавунів свіжий гній – він зіпсує смак плоду!

Під час зростання кавунів полив необов’язковий: як тільки у кавуна з’являється корінь, при цьому ґрунт добре зволожений, корінець прискорено зростає всередину, не потребуючи поливі.

Якщо ви «розбалуєте» кавуни, даючи їм постійно вологу – корінь буде слабеньким, і не буде рости вглиб. До речі, «залиті» кавуни – не солодкі і не дуже смачні.

Отже, головні правила вирощування солодких кавунів ви вже знаєте. Залишилося дочекатися травневого тепла і використовувати правила на практиці! Час для підготовки у вас є!

Як приготувати розчин?

1. Для замочування: 1 грам гумату калію в 1 літрі води. Замочити насіння перед посадкою на 18 годин.

2. Для поливу і обприскування: розвести 0,4 л гумату калію в 250-300 літрах води і обробити отриманим розчином 1 га.