Гумат калію в технології вирощування сільгоспкультур

У розвинених країнах гумат калію застосовується в сільському господарстві повсюдно, і в нашій країні використання природного стимулятора росту набирає обертів, адже доведено: гумат калію відіграє значну роль в обробленні сільськогосподарських культур.

Навіть, якщо застосовувати для вирощування рослин мінеральні добрива та пестициди, якісні органічні добрива – селітру, нітроамофоску, сечовину – все одно не обійтися без гумата калію: адже саме цей натуральний стимулятор росту вирішує коло певних проблем в сільському господарстві, впорається з якими іншими способами – неможливо.

Гумат каліюдобриво універсальне і застосовується для всіх культур:

  • ним обробляють насіння,
  • обприскують рослини,
  • його вносять в ґрунт при поливі.

Використання гумату калію в сільському господарстві не тільки підвищує врожайність культур, а й значно знижує собівартість сільськогосподарської продукції.

Вплив гумату на клітинному рівні

Обробка рослин гуматом калію в вегетаційний період в баковій суміші з добривами покращує мінеральне живлення рослин і скорочує витрати. Досягається це за рахунок підвищення засвоюваності елементів живлення, які вносяться в бакову суміш з гумату калію – він акумулює на своїй поверхні добрива, розчинені в робочому концентраті, а це знижує їх випаровування і втрати.

Гумат калію впливає на рослини на клітинному рівні, покращуючи проникність клітинної мембрани, багаторазово прискорюючи вбирання елементів живлення.

В оброблених гуматом калію рослинах збільшується синтез активних речовин – особливо токсинів, які покращують функції всмоктування і виділення коренів. В результаті чого рослини додатково отримують з ґрунтів розчинені макро- і мікроелементи. До речі, нерозчинені речовини переводяться під впливом гумату калію в засвоюваний стан і теж поглинається рослинами. В результаті, ефективність використання добрива збільшується на 20-25%.

Гумат калію: захист від негативних явищ

Гумат калію здатний знімати стреси з посівів, що викликаються обробкою культур пестицидами. Так, недорогі «жорсткі» отрутохімікати відмінно справляються з хворобами і бур’янами, але від них страждають оброблювані сільськогосподарські культури. До речі, і дорогі препарати, до складу яких входять антидоти, пригнічують розвиток культурних рослин.

Токсини, що виділяються шкідниками, що виробляються при розвитку хвороб рослин теж негативно позначаються на зростанні і розвитку сільгосп культур. У клітинах рослин, оброблених гуматом калію, відновлюється активний метаболізм, знімається стрес – культура починає швидше рости і краще розвиватися, а агрономи отримують можливість застосовувати більш широкий спектр доступних пестицидів.

Гумат калію і погодні умови

Обробка посівів і розсади сільськогосподарських культур розчином гумату калію усуває в значній мірі негативний вплив несприятливих погодних умов, а також захищає ґрунту, покращуючи їх структуру. Поліпшення складу і родючості ґрунту відбувається за рахунок активізації гуміновими кислотами життєдіяльності мікроорганізмів, що знаходяться в ній.

Гумат калію використовують не тільки на відкритих ґрунтах – теплиця, теж підходяще місце для ефективного використання цього добрива. Тепличні рослини, оброблені гумату калію краще розвиваються і швидше дозрівають, підвищується врожайність і поліпшується його якість, зменшується захворюваність рослин, підвищується імунітет рослин.